Ha másból nem, hát a Fülöp-szigetek címkével ellátott híreinkből látszik, hogy Manila anyagi lehetőségeihez mérten minden tőle telhetőt megtesz hadereje modernizálása érdekében. No persze van is mit a régió jobban eleresztett országainak szintjére hozni, de dolgoznak az ügyön – van amit úgymond belső használatra vesznek, van amit inkább azért, hogy az esetleg huncutkodó szomszédok ellen is legyen azért valami modern(ebb).
Forgószárnyas vonalon nem is olyan régen került megszellőztetésre, hogy a légierő 10 db harcihelikoptert vásárolna, de a legfrissebb hírek szerint azonban nem marad ki a haditengerészet sem – igaz nekik be kell érniük 4, tengeralattjárók elleni hadviselésre kihegyezett helikopterrel. A tájékoztatás szerint a szóban forgó gépeket 2013-2017 között vennék át. És, hogy miért épp négyet?
Nos ennek egyik oka az lehet, hogy a Fülöp-szigetek haditengerészetének arzenáljában addigra már akár 4 hajó is lehet, mely egyáltalán szóba jöhet szállításuk kapcsán. Ezek ugye nem mások, mint az USA parti őrségétől (már biztosan) beszerzett 2 Hamilton-osztályú járőrhajó, illetve az a 2, szintén használt olasz fregatt, melyek igen jelentős képességbeli ugrást hozhatnak majd a filippínóknak, ha az üzletre valóban sor kerül.
A lehetséges szállítókról nem értekezik a szűkszavú nyilatkozat, mindössze arra térnek ki benne, miszerint jelenleg folyamatban van a legköltséghatékonyabb típus kiválasztása.
Ki tudja megmondani hogy a negy hajonak fuggetlenul attol milyen gyartmanyuak is, mi a legpotensebb vedelmi rendszere ?
Mivel szemben?
Kuruc:
Önvédelmi?
Mert a Hamilton-okon volt Phalanx, de azt ugye leszerelték átadás előtt.
Ha jól emlékszem, csak a 76 milis löveg, meg a 4 (6?) .50-es maradt rajtuk.
A Maestral-okon meg – ha marad – akkor önvédelemre a Dardo CIWS.
Viszont arra kiváncsi vagyok, hogy a digók rajta hagyják egy az Aspide SAM rendszert és az ASM rakétákat?
Termeszetesen akar legi akar tengeralatti tamadassal szemben kerdeztem.
Amugy a leghatasosabb vedelmi rendszeruk ezen hajoknak a fedelzetukon levo USA tanacsadok.
:-)
Hírtelen azok a jetskis iráni fickók jutottak eszembe akik egy RPG-vel mennek hajókat támadni.
Tudom, ott a két 25 milis Bushmester és az .50-esek az US hajókon, de a Phalanx-ot lehet felszíni célok ellen használni?
Mert akkor azok ellen a jet-skis fickókkal szemben csúnya „húb+” lenne. :D Mint egy hardcore szögbelövő….
Hans
Felszíni célok ellni is jó a legtöbb CIWS rendszer.
Hans
Verziotol szoftvertol fugg hogy lehet e hasznalni felszini celok ellen.
Ettol fuggetlenul nem hiszem hogy egy jetski-s csavo RPG vel komoly veszelyt jelentene mikor az M@ sek is ott vannak a fedelzeten.
Szerintem olasz heli lesz.
Olaszoknakmilyen tengovadasz helijuk van ?
Van a helihez valamilyen konyvtar is ? Mert ennelkul eleg maceras a dolog. Sot gyanitom hogy kinai csavarhang konyvtarja az olaszoknak nem igen van. Sem regi sem uj.
USA kopter lesz azokon szerintem.
Minta könyvtárat vehetnek a koreaiaktól,japánoktól,britektől,németektől is.
Az USA heli logikus lenne, de a filippínók úgy tűnik csak annyit költenek amennyit muszály. Gondolom az AW készít ilyen gépet is.
A Kamov felejtős?
Nem hiszem, hogy vesznek orosz cuccot.
Kuruc…
A legpotensebb védelmi berendezés a hajócsavar. Ha gyorsan forog, hamarabb leléphetnek. A Hamiltonokra és az olasz ladikokra az USA fog cuccokat tenni. Ismét szeretnék a filippínók szorosabbra fűzni az elcseszett barátságot. A négy hajó – Te, mint „helyi” – tudod, mindenre édeskevés. Még a saját szigetek védelmét sem oldják meg, hát még a Spratly-igények….. A CIWS-ek helyére majd tesznek egy Qurvanagy keresztet….
A Fülöp-szigetek anno kiesett a pixisből. Most szeretne visszakerülni, de pénz híján csak a stratégiai helyzetükkel tudnának fizetni.
Kínai csavarhang-könyvtár……
Kuruc, szerintem azt SENKINEK nem adja ki az USA, talán a briteknek, de az sem biztos….
Az orosz könyvtár pedig kissé hiányos. Bár…… azt csiripelik a verebek, hogy a CIA tárgyal orosz és vietnami megfelelőjével kínai csavarhang-felvételek átadásáról. A vieteknek haditechnikával fizetnének, az oroszok pedig – állítólag norvég, spanyol és francia hangokat kértek….. Ezt csak „hallottam”, tehát nem garantált, bár a forrás autentikus.
A japcsik akciója után igen forró lett a helyzet, minden környékbeli flottát „felfűtöttek” állítólag…..
Lj: Ezt az információt honnan szerezted?
Csiripelték a madarak.
Azok olyanok. Ágról-ágra ugrabugrálnak, csipognak.
Iphoneka…..
Már többször írtam….. A fiammal beszélgetek, aki épp itthon töltötte szabadságát és a Német tengerészetnél dolgozik…. épp ezért… semmi konkrét…. csak irányok….
Kuruc…
Érdekelne a véleményed….
Tudod Te is, hogy minden tengóhoz (de lehet, hogy a felszíni egységekhez is) általában van tartalék csavar. A kínaiak viszont fel is használják aktívan. Két-három járőrút után cserélik a nukijaik csavarjait. Igaz, így a szivattyú és egyéb hangok jellemzők maradnak, de a csavarhang más. Mennyiben zavarhatja össze egy ilyen dolog a meglévő adatbázist? Teszem azt – most mondok egy számot – regisztrálnak 32 kínai nuki csavarhangot. Mindenki megretten, hogy 32 hajója van Kínának, közben csak 16 hajó produkálta ezt a „hangzavart”…..
Köszi………….
Azt hiszem, hogy nincs is 16 nukijuk összesen:))