Az olasz Giuseppe Garibaldi (C-551) után újabb repülőgép-hordozó hagyja el a líbiai partokat – ezúttal a franciákon a sor. Az európai NATO erők legnagyobb hadihajója, a franciák jelenleg egyetlen repülőgép-hordozója, a nukleáris meghajtású Charles de Gaulle a jövő héten hazaindul honi kikötőjébe egy kis „wellnes-ezésre”.
Gerard Longuet francia védelmi miniszter elmondása szerint az augusztus 10-én hazainduló repülőgép-hordozó jópár hetet tölt majd Toulonban karbantartási munkálatok címszó alatt, de ettől Kadhafi még nem számolhat semmiféle haladékkal, a franciák továbbra is elkötelezettek a libai NATO műveletek mellett.
Mindeközben a Francia Haditengerészet honlapján megjelent információk szerint líbiai ténykedését március 22-én elkezdett Charles de Gaulle hordozó karbantartási munkálatai kapcsán nem hetekről értekeznek, hanem azt írják, miszerint jópár hónapot is igénybe vehetnek majd a munkálatok.
miért is nem Jacques Foche-nak hívják??
többet van a dokkban mint az összes többi hajójuk :)
Amikor a képet megláttam azt hittem, hogy egy francia fotós készítette. Azért a két hajó között ennél kicsit nagyobb a különbség…
Nem sikerült a reklám :D
Jöttek láttak löttek. De nem győztek.
Hogyan kell győzni Líbiában? Tudja valaki?!
Oda se kellett volna menni.
Valami elfogyott ! A pénz ? A harci kedv ? A győzelembe vetett hit ?
Libia történéseket tankönyvi példa lesz.
Hogyan tegyél egy barátot esküdt ellenségé.
Kadafi bácsi a halott fia és unokája sírjánál biztos fogadalmat tesz.
E mellett a Libai törzsek is mellette állnak majd.
Kadafi sosem volt barát, főleg nem a franciáknak.
Amúgy a fia meg az unokái léteztek egyáltalán?
Engem most már egyre inkább a lefoglalt milliárdok sorsa izgat, nagyon bizonytalan státusza van annak a pénznek, és nem lepődnék meg ha már körözne fölötte néhány keselyű. Az valahogy elképzelhetetlennek tűnik, hogy a nyugati bankok, ahol ez a pénz fekszik egyszerűen lenyeljék, elvégre ez közönséges lopás lenne, az a pénz a líbia lakosságot illeti.
Viszont ha visszaadják a pénzt az új kormánynak, akkor nem kell nagyot gondolni ahhoz, hogy elképesztően mocskos történetek játszódhatnak le. A levegőben köröző keselyűk ledobják a zsákmányt a földön köröző hiénáknak. Lesz ott még marakodás, ebből se az ártatlan civilek fognak jól járni, belegondolni is rossz mi fog lejátszódni a könnyen jött lé körül.
Az olaszok és a franciák után aztán szépen hazatér majd mindenki, és egy szarrakást hagynak maguk után, de persze büszkék lesznek magukra, hogy megvédtek pár száz civilt, közben meg tönkretettek egy egész országot.
” Kadafi sosem volt barát, főleg nem a franciáknak.
Amúgy a fia meg az unokái léteztek egyáltalán? ”
Áááá…. Már Líbia sem létezik….
Tilikov ! Szerintem nem adják vissza ! Majd elszámolják a demokratikus bombázások költségére….
Ikarosz3
Minden bizonnyal új vagy. Eddig tv és a hivatalos médián nevelkedtél.
Ha az elmult 1 hét hozzá szólásait elovasnád nem írtál volna ilyet.
Itt vannak olyanok akik külföldi és hazánkba kevésbé ismert hír forrásokból is tájékozodnak.
A tény állás az hogy Kadafi ezredes nagyon is az Atlantista tengely embere volt. Oroszok és a kíniak ezért nem vétoztak ENSz-ben.
Sok dolgot lehet itt még sorolni.
A németek kölcsönadták kamatra a lázadóknak ! :-)
Ikarosz3, nem léteztek ez csak a mátrix egy ilyen hóbortos kivetülése volt tudod, minden csak illúzió… marha
Ha cinizmusból írtad, akkor bár ne tetted volna, mert láthattad volna már, hogy az olvasók többsége elítéli a líbiai beavatkozást, ha csak szimplán tájékozatlanságból írtad, akkor no offense és bocsi.
Mindenki hazamegy? A demokrácia exportálói megint felsültek? A francia – brit tengelynek egy megoldás maradt, bármi áron likvidálni Kadhafit és családját.
Gigabiga
Tudod mi a baj a likvidálásokkal?
Most a katonai hadműveleteket feladják. Kadafi adminisztráció 1-2 megszünteti a felkelést.
E közben vagy ezek után Kadafit és családját megölni.
= Hőst kreálni
Honvédő hőst akinek emléke mögött törzsi egység születhet.
Szerintem nem lesz hős Kadhafiból soha, ahhoz túl megosztó személyiség, különben nem lett volna felkelés.
Az is igaz, ha olaj nem lenne (ami a legkiválóbb minőségű a világon), biztos elkerülte volna a nagyhatalmak figyelmét a „civilek védelme”, vagy, hogy hívták az ENSZ határozatot.
@Tilikov
A pénz nem lefoglalták, hanem zárolták. Nem ugyanaz…
@molnibalage
Lefoglalás\zárolás, a dolog lényegét nem az fogja adni, hogy minek nevezzük, hanem az, hogy végül mi lesz a pénz sorsa. Mert arra, hogy a nyugati bankok kisajátítsák a líbiai vagyont, arra még a civilek elleni erőszak sem adhat okot. Hogyha pedig átjátszák a lázadóknak, akkor nagyon körültekintően és transzparensen kéne követni a pénz útját, mert könnyen jött milliárdok esetében sokan gondolhatják azt, hogy abból néhány millió észrevétlen leeshet.
Persze nincsenek illúzióim, soha nem lesz kimutatás arról, hogy hány százalék fog elfolyni korrupciós csatornákon, és megint csak azt tudom mondani, hogy erről is ez az elátkozott beavatkozás tehet, hogy Líbia milliárdjaiból keselyűk és hiénák fognak falatozni.
Az irkai zárolt vagyont is feloldották, miután Szaddamnak vége lett. Amint helyreáll a rend Líbiában – ez persze nem Khadafit jelenti jelen állás szerint – akkor a zárolt vagyont feloldják.
Egyébként nem értem, a hőzöngést. Magánemberek és cégek vagyonát is lehet megfelelő jogi procedúrákkal zárolni. (Sőt, valszeg államokét is.)
Csakhogy lehet már hallani olyanról, hogy a lázadók vezetői a zárolt vagyonnak, vagy legalább egy részének a feloldását kérik. Az indok is nagyon szívszorító és visszautasíthatatlan: a fiatal államnak szüksége van rá, hogy üzemeltesse a kórházakat, iskolákat és élelmiszersegélyt nyújthasson a rászorulóknak, akiknek az életét derékbe törte Kadhafi aljas támadása.
Márpedig egy fiatal demokrácia nem működhet kórházak, iskolák és élelmiszerellátás nélkül, úgyhogy ezeknek a csapoknak lassan ki kell nyílniuk, és akkor kezdi majd el ki-ki a maga kis szivattyúját rácsatlakoztatni a rendszerre.
Hogy pontosan kik, azt már csak azért sem tudjuk, mert mai napig fingunk sincs róla, hogy kiknek ágyazunk meg éppen, kiknek adunk ajádékba egy olajban gazdag államot.
És ha már itt tartunk (most nincs időm kikeresni a lázadók pénzért kuncsorgásáról szóló hírt, de ha kell később belinkelem) felmerül a kérdés:
Kik az alkalmasabbak Líbia vezetésére? Kadhafi, aki az állam üzemeltetése mellett (méghozzá afrikai viszonylatban jómódú állam) milliárdos vagyont tudott felhalmozni, vagy a lázadók, akik még az alapvető ellátásokat is csak a felhalmozott vagyon felélésével tudják ellátni?
És akkor még jóhiszeműek vagyunk és nem feltételezzük, hogy a zárolás feloldását nem az alapvető ellátások üzemeltetéséért kérik…
Ha cinikus akar lenni.
Kadafi nagy vagyona abból fakad hogy Líbia pénz forrásait nem fegyverkezésre költötte.
Az hogy vagyonát bank rendszerbe hagyta. Az még felelős gazdálkodásra is valhat.
Az olaj elfogy egyszer. Azt a vagyon amit bank rendszerbe hagyot azért évente kamatot kap.
XD akarok
@Tilikov
Ilyen erővel akkor a rendszerváltást is le kellett volna fújni, hiszen „amatőrők” vették át az irányítást.
Hát nem is profik, ennél még a kommerek is jobbak voltak.
Buták, de legalább hazafiak valamennyire, adjunk még 3 évet, hátha lesz valami +.
Úgy értem, hogy nem csak nálunk, mindenhol másol. Akkor ezen az elven mai napig lehetnének dinasztikus monarchiák és katonai diktatúrák mindenhol a világon. Ezzel az elvval soha egy cég se vegyen fel kezdő dolgozót, hiszen a régi gyakorlottab valszeg nála., stb.
Folytassam még a sort…?
@molni
Milyen rendszerváltásról beszélsz? Milyen kezdő dolgozóról? Neked ugyanúgy fingod sincs róla, hogy kik ők, mint ahogy nekem se. Azt a dolgot nem tagadhatod el a régi Líbiáról, hogy működő állam volt, Afrikában a kevés jól működő államok egyike. Példaértékű vízellátási rendszerrel, ingyenes egészségügyi ellátással és oktatással, családalapítási támogatással, és más olyan jóléti szolgáltatásokkal, amiről Afrika államainak többsége még csak nem is álmodhatott. Ezt a jól működő államot verik szét a… miért is?
A nagy bizonytalanságért. Az ismeretlen lázadókért. A stabilitást a káoszért. Hogy a kivételesen ritka, jól működő afrikai államból polgárháborús káoszfölde legyen. Az évtizedek alatt felhalmozott vagyonát hiénák és keselyűk szaggassák szét. Hogy 40 évnyi egység és stabilitás után fellángoljon a polgárháború, a törzsi hadakozás időszaka. Hogy széthordják és lerombolják azt az országot, amelynek afrikai létére nem az éhezés és a nyomor volt a fő attribútuma.
És miért? Az ismeretlen számú bengázi áldozatért? Lófaszt. Még az igazi indokaikat sem osztják meg velünk. Minket hülyének néznek, őket meg kifosztandó objektumnak.
És még mi legyünk akiknek dagad a melle a büszkeségtől, hogy megfékezzük a „saját népére támadó Kadhafit”? Az én mellem csak a szégyentől dagad. Basszák meg a líbiai kalandjukat, amiért szégyelnem kell, hogy nyugati vagyok!
Azt a dolgot nem tagadhatod el a régi Líbiáról, hogy működő állam volt, Afrikában a kevés jól működő államok egyike.
Remek. A náci Németország is működőtt. Ej, miért is nem hagytuk, hogy kitombolja magát, sálálálá…
Példaértékű vízellátási rendszerrel, ingyenes egészségügyi ellátással és oktatással, családalapítási támogatással, és más olyan jóléti szolgáltatásokkal, amiről Afrika államainak többsége még csak nem is álmodhatott. Ezt a jól működő államot verik szét a… miért is?
Nem tudom. De, ha olyan jól működő, akkor miért utasítja el kb. az ország fele? Biztos, hogy nincs jobb dolguk. Egyébként a jól működő állam és vezér definíciójába hol fér bele, hogy folytatot egy rakás felesleges háborút, gigantikus pénzeket kúrt el fegyverkezésre és a vas nagy része pont úgy rohadt el, mint nálunk. Több száz, a maga korában közepesen fejlett harci gép flottából mennyi is maradt röpképes? Ez nem pazarlás? Ez neked a jól működő állam…?
Egy jól működő állam terrorszervezeteket támogaté civil airlinereket robbantgat fel…?
Az olaj és gázkics régóta ismert. Az ország lakossága néhány millió. Elvileg ott olyan jvalahol az arab sejkségek és a francia életszínvonal között kellene lenniük.
A stabilitást a káoszért.
Láds fent. Ezt az elvet követve ma is élhetnénk a feudalzimusban továbbra is Magyarország lehetne a legvidámabb barakk és tendálnánk a régi román életszínvonal vagy Észak-Korea felé. Mindkettő kiemelkedően sikeres állam volt ugye…? Talán nézd már meg, hogy a világ fejlett államiban hány forradalom volt mire eljutottak a mai demokratikus berendezkedéshez…
Szóval te igazából megtagadnád a haladás bármiféle lehetőségét, mert pillanatnyi igen súlyos áldozattal jár? Folyamatosan elfeledkezel arró, hogy a lázadók nem csak úgy merő passzióból tartanak ki. Vagy szerinted nincs jobb dolguk ennél? Szerinted ők nem szeretnének békét? Valszeg igen, csak nem a nagy „bölcs vezzérrel”.
Tilikov!
Akkor kérj menedék jogot Iránba vagy Szíriába, ha szégyenled azt a társadalmat amibe tartozol!
Bocs a flame-ért!
Pocoknál a pont!
Akkor a szabad világ támogatásával rendezzenek egy szabad választást, és a líbiai nép önrendelkezési jogát gyakorolva válassza meg kit akar magának vezetőnek. Vagy a demokrácia azt jelenti, hogy likvidáljuk a potenciális elnökjelölteket utána meg aki marad az a király?
molni, ez a haladáshit más filozófiai alapra helyez Téged és a kommentelő közönség egyik felét. A másik fele meg úgy véli, hogy a haladás nem ab ovo pozitív. A haladás vektorát is figyelembe kellene venni.
Ez a „haladás”, amire hivatkozol éppen a világ valaha volt legnagyobb összeomlása felé mutat. Jó utat mindannyiunknak!
Líbiával kapcsolatban: a világ eddig mindannyiszor egy kicsit pusztult, amikor valakik kívülről illetéktelenül meg akarták határozni egy ország lakóinak, hogyan éljenek. Az utóbbi évtizedben számos esetben torkollott tragédiába. Afganisztán, Irak és most Líbia ebben a sorban van, de folytathatnánk a felsorolást.
Sajnos ki lehet jelenteni, hogy az amerikai politika sem elég szenzitív a világ problémáinak kezeléséhez.
molni
A forradalmak amikre utaltál úgy zajlottak le,hogy az ország lakosságának döntő többsége mellette állt nem csak max a fele(ami igazából kevesebb is mint a fele).
Akkor a szabad világ támogatásával rendezzenek egy szabad választást, és a líbiai nép önrendelkezési jogát gyakorolva válassza meg kit akar magának vezetőnek.
Igen. Biztos ezt akarja Khadafi is. Biztos ezért nem írt ki választásokat 40 évig…
A másik fele meg úgy véli, hogy a haladás nem ab ovo pozitív.
Ha figyelmesen olvasnád amit írok, az esély szót használtam. Nem véletlenül…
Az angolok ~50 év polgárháború után jutottak el az alkotmányos monarchiáig. Most még 5 hónap sem telt, de remélhetőleg nem kell 50 évet várni…
„Az angolok ~50 év polgárháború után jutottak el az alkotmányos monarchiáig. Most még 5 hónap sem telt, de remélhetőleg nem kell 50 évet várni…”
Egy pillanatra azt hittem, az angolok polgárháborúznak öt hónapja… :)
Bár, a mostani hírek szerint…
HTKA-s srácok, most már komolyan elég a látható hozzászólásszám csökkentéséből. Amíg ez a tízes korlát él, én beszüntettem az olvasgatást, nem fogok 5-öt lapozgatni, hogy bekapcsolódjak egy beszélgetésfolyamba. Mi lesz ebből, a végén egyesével jelenítitek meg?
Ahelyett, hogy inkább moderálnátok…
Imádom az oldalt meg minden, de ami mostanában a hozzászólások körül zajlik, azzal nagyon nem értek egyet.
OFF
Csak én nem tudok kommentelni a hírhalomhoz?
Kolombusz:
ez nem a bolsevizmus aranykora, szólásszabadság van.
Ettől független adom a több hozzászólás/lap felvetésed.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy teljesen kontraproduktív mikor egyesek szabadságjogait megnyírbáljuk, az ellentétes hatást fogja elérni, mint azt szeretné az ellenkező véleményen lévő.
Értem mire gondolsz, hogy szerinted sok a „troll”, de hidd el ezen emberek többsége nem Európa vagy USA ellenes vagy ilyesmi, egyszerűen csak változásokat szeretnének látni az irányításban, esetleg örülnek egyes most a világban végbemenő változásoknak és esetleg ezt meg is osztják, általában a párbeszédből születnek a legjobb ötletek, megoldások és azokból lehet a legtöbbet tanulni.
Régen egy ideje nem szoltam hozzán.
Kolombusz demokrácia van vagy nem? Akkor kéretik mindenki véleményét tiszteletbe tartani. Vagy csak addig van demokrácia ameddig a szabadosok beszélnek.
Ha már erősebb konzervatív gondolatok is megszólalnak akkor már cenzúrát?
Moli a józan észt általában te kéred számon rajtunk.
Az érték konzervatív szemében a Királyság az optimális állam forma.
A demokrácia is működhet de bajosabb, most benne élünk és mi isszuk a fekete levesét.
Demokrácia estén is kell egy megkérdőjelezhetetlen írott és íratlan erkölcsi gyakorlat.
Ma én ezt nem látom hazám demokratikus rendszerébe. Sőt azt látom hogy kis étel csomagokért 4 évente szavazatokat vesznek. Valamint az emberek megvezetésével választásokat nyernek.
Ellenben egy alkotmányos Királyságba. Eleve cenzusos választó jog a szokás: ami műveltségi és vagyoni feltételeket támaszt a választó jog ellenében.
Ebből adóan sokkal tisztább rendszer volt. Olyanok szavaz hattak aki jobban értették a világ dolgait az átlagnál.
A feudális rendszer a maga idejében tökéletes volt. Sok olyan kihívással képes volt megbírkozni, amit ma kataklizmának élnék meg.
Ezek a konzervatív rendszerek se tökéletes. Nem mi vagyunk a teremtő Isten, hogy tökéleteset alkossunk. Bár az ember képében ő is hibázott.
A témánál maradva.
Kadafi rendszerének is van sok hibája. De amiket hallok, gyakorlatilag egy Kádári gulyás kommunizmus volt eddig. Eddig a nyugat kiszolgálója volt. (Szíriát ellenbe senki nem bántja mert orosz támogatást élveznek).
A felkelőkről nagyon keveset tudunk, ami információs korba nagyon gyanús, mi ez a nagy elhallgatás. Hol van a propaganda, amivel európai emberekbe szimpátiát fel ébresztenének.
A Franciák-Angolok és a többi bele kevert NATO tag állam a Libai hadműveletekkel saját hitelüket rontották. Valamint valós katonai érdek érvényesítő erejükről állítottak ki gyenge bizonyítványt.
Mára eljutunk oda hogy a precíziós légi csapásokból, büntető bombázások lettek. Az áram és víz és rádió állomások civil célpontok.
Nem lehet hallani a francia és brit harci helikopterek eredményeiről stb.
Kolombusz
Meleg büszkeség nap oké (csak miattad vagyok porkorrek én a b. kezdődök haszálom)?
De a szeretem a hazámát és büszke vagyokrá nap már nem oké?
Mert kirekesztő és sértő? Mért?
Az első nem sérti a heterokat, kereszténnyeket, patriótákat?
monyok, míg te itt kirekesztesz, nézd csak meg, hogy hogyan is kell igazi liberális-atlantistaként viselkedni, csak nézz és tanulj :)
http://www.youtube.com/user/RussiaToday#p/u/2/MP-td3C55Yc
Míg te itt írogatsz ezek az áldott jó angolszászok építik ez EU-t és te még kirekesztenéd őket ? Pedig ez csak sima kis csíntevés, semmi több.
Én kérek elnézést.
Az angyalpor kereskedők úgy látszik kiemelten közhasznú kereskedő.
Az még hab a tortán hogy potenciális rendőr gyilkos volt. Aki a karhatalomra lövöldözik az nem a biztos úrakat akarja megdicsérni.
Én hülye vagyok a demokráciához. Ha lenne ilyen tárgy engem biztos meghúznának.
Ezek most mért nem csöcselék? Mért nem látok vizágyút, könygáz vetőköket, gumilövedékkel harcoló mester lövészeket? Lovas rendőrök mért nem kard lapoznak?
http://www.youtube.com/watch?v=uxBJZx0TxCI&feature=related
Köszi, hogy visszaállítottátok 25-re!
Én a moderálást hiányolom, nem a cenzúrát. Nyugodtan bárki megírhatja tőlem a hülyeségeit, csak klassz lenne ha ezt kulturált formában, és a témához kapcsolódva tenné.
Kolombusz
Meleg büszkeség nap oké (csak miattad vagyok porkorrek én a b. kezdődök haszálom)?
De a szeretem a hazámát és büszke vagyokrá nap már nem oké?
Mert kirekesztő és sértő? Mért?
Az első nem sérti a heterokat, kereszténnyeket, patriótákat?
Ez így mi, meg hogy jön ide? Valami elgurult?
Ne haragudj, de ez így szerintem majomszeretet. Ha valóban ennyire szereted, tégy érte, és ne virtuális arctalan fórumhozzászólásokkal, hanem valódi tettekkel. Utálom, hogy egyesek azt hiszik, hogy a hazát csak úgy lehet szeretni, hogy ezt lépten-nyomon hangoztatják, nagy-Magyarországos H betűt raknak a kocsira és zászlókat lobogtatnak, valamint vélt vagy valós ellenségeket keresnek és találnak mindenhol.
Szerintem nem véletlenül Széchenyi a legnagyobb magyar, és nem Kossuth, vagy Horthy.
Monyok
Ha a világot uralni akarod akkor ilyen emberek kellenek akik előtt elhúzod a mézes madzagot és annyit mondanak „rád szavazok testvírem ”
És mivel ez egy haditechnikai oldal akkor még annyit hozzá teszek hogy hiába van az Európának perseus rakéta, taurus rakéta ,meg lehetne 5 gen gép ha azokat nem akarják alkalmazni a népük érdekében .
Szerintem belső villongásra nem lehet ilyen eszközöket alkalmazni, de felesleges is.
Széchenyi szerintem is a legnagyobb magyar volt, hármójuk közül, csak ő nem rángatta bele fegyveres konfliktusba erősebb ellenfelek ellen a nemzetet(mondjuk nem is hallgattak rá akkor). Mégis hármójuk közül csak őt tették el láb alól.
Gyurcsány és Gergényiék bűnei pedig minden bizonnyal jogbírálat alá fognak esni a jövőben, nem fognak ezek az esetek úgy elsikkadni, mint az 50 évvel azelőtt történtek.
Kolumbusz.
Azért elnézést kérek ha erősen fogalmaztam.
Sajnos egyszer cenzúrázunk máskor szólás szabadság van ez e liberálisok eszköze.
Na pontosan téved del. Én hétköznapokba átlagos ruházattal közlekedek.
Nem lógok ki a tömegből nem hirdetem másságomat.
Horthy Miklós egy érdekes történelmi helyezte van.
Ha Horthy holnap magasztalnák akkor ezzel el kellene fogadni hogy nekünk a Királyság a tökéletes állam forma stb.
Mivel Horthy Miklós kormányzó volt olyan mint Hunyadi János.
Széchenyi meg egy reform kori politikus. De milyen érdekes te is egy nemes hozol fel érved alátámasztására. Széchenyi nem polgár társ volt, hanem gróf Széchenyi István a magyar nemes.
Személyemet illetőn honnan gondolod hogy nem teszek a hazámért?
Ja ez is egy elő ítélet aki szereti a hazáját biztos lusta ember vagy mi?
A felelősöket bíróság elé kell majd citálni, mert embertelen volt az amit produkáltak akkor. Nem szabad hagyni, hogy az történjen, mint Biszkuval történt.
Horthy tényleg sikeres volt, bár nem állította át hadigazdaságra a hátországot, pedig a helyzet megkövetelte volna azt.
2006-ban az egyetlen járható út minden más nyugati(tehát nálunk alapvetően jobban működő) demokráciában is egy új választás kiírása lett volna, erre szinte cinikus, közmegegyezés volt, hogy hagyják a lovakat tovább száguldani és nem megfogni azt a gyeplőt. A forradalom leverése ugyancsak közmegegyezés útján, összekacsintás elvén elfogadott volt, lásd bíróságok mai működése és egyáltalán az eljárások indítványozásának hiánya utólag.
Azok voltak ’56 után a legaljasabb évei a magyarság nyomorgatásának. Idegen hatalom ült a Parlamentben, nem véletlen lett nemzetellenes kémkedés vádja miatt beidézve Szilvássy meg a többi ganéláda. érdemes lenne megtudnunk, hogy kiknek adhattak ki titkokat, amelyek a nemzetbiztonságot veszélyeztették.(persze legalább 80 évre majd letitkosítják a dokumentumokat)
Ha reálisan tekintjük a dolgokat, akkor az összes rendszerváltás utáni politikusnak a bíróságelőtt lenne a helye, s ez alól nem kivétel az Orbán-féle fasiszta kormány se….
ui: Orbán gyakorlatilag a magyar Mussolini..
Szerintem nem véletlenül Széchenyi a legnagyobb magyar, és nem Kossuth, vagy Horthy.
Nekem nincs listám sem rangsorom, de Kossuthot történetesen finoman szólva nem tartom egy nagy formátumú alaknak. Legendája volt, de az amit 49 után művelt a kintről köpködéssel, az nemhogy nem elfogadható, de egyenesen szánalmas.
Horthy egy teljesen átlagos államférfi volt, semmi különöset nem tett.
Horthysta Magyarország, akkor a mostani viszonyokhoz képest egy erős középhatalom volt, olyan 4-5x szorzóval erősebb GDP-je volt persze akkori értékben, mint a jelenlegi Magyarországnak(tőzsdével, komoly iparral rendelkeztünk, önálló életképes szabadalmakkal).
Ráadásul felépítette a széthullott Monarchia romjain a Magyar Királyságot, ő békében nagyon erős lett volna.
Orbán azért nem olyan merész és nem mer úgy szembefordulni a mindenkori irányzatokkal, mint azt Mussolini tette, de szerintem is sokat merített abból a múltból és vannak ilyen irányú ambíciói.
Azért azt ne feledjük, hogy Mussolini felépített egy csodálatos Olaszországot, egyedül ő tudta a korrupciót és a maffiát megfékezni, ezért is utálta őt a maffia és állt a partizánmozgalmak élére, mikor már jöttek a szövetségesek. Persze ezeket az eredményeket a háború után félresöpörte az új világrend.
doca
Hiába építette fel a „csodálatos” országát, ha katonailag max az etióp hadsereg ellen volt esélyük. A hadiiparuk tán még a magyarnál is rosszabb volt… sőt még a magyar királyi honvédség is eltudta volna verni az olaszokat… -.-
Magyarország 1918 után középhatalom…
Biciklivel és papírtalpú cipőben, megfelelő utánpótlás nélkül küldtük ki a Don kanyarba meghalni a második magyar hadsereget!
A mostani állapotunknál valóban erősebbek voltunk, de azért messze nem annyival, hogy középhatalom legyünk.
Orbán fasiszta?
Miért ? kit bánt? a cigányt? a zsidót ? Szlovákiát ? vagy Amerikát fenyegeti gripen gépekkel ?
Nem értem a fasiszta kijelentéseket .
Ez ilyen nepszava.com -os mém Roni.
Szerintem középhatalom voltunk, a szomszédok ellen jó eséllyel vívtunk volna egy esetleges háborút akár egyedül is, a 2. Magyar Hadsereg pedig azért nem kapott megfelelő utánpótlást, mert nem állt át a magyar gazdaság hadigazdálkodásra, ez pedig ténylegesen a vezetés felelőssége volt, minden lehetőség adott lett volna erre.
Ki volt az eredeti fasiszta?
Mussolini.
Ő talán támadta ezek közül valamelyiket (Hitler nyomása előtt)? Nem ettől lesz valaki fasiszta. Csak sajnos sokan használják rosszul a fogalmat.
Már csak a 2. hadsereg megérdemelte volna, ha nem fejenként 10-20 lőszerrel meg elégtelen felszerelésben vannak kint.
A fasizmus az egy társadalmi berendezkedés, a kommunizmus és a korporációs kapitalizmus között van félúton.
A hatalom állami, de kapitalizmus van érvényben, viszont a monetáris bank is állami, egyfajta szimbiózis van a korporációk és a párthatalom közt(nem nő egyik a másik fejére), viszont főként olyan gyárosok maradnak életben akik a rendszer támogatói és hívei.
@doca
Szerinted.
Mussolini eredetileg nem volt antiszemita, a pártjában is voltak olasz zsidók, persze ezen később módosított Hilter elvárásainak megfelelően.
De mire mondod, hogy szerintem ?
Uraim!
Ami itt megy az már egy kicsit beteges nem??? Szerintem itt bármelyikőtök tud sokkal normálisabb hozzászólásokat is tenni, vagy nem???
De most komolyan! Orbán fasiszta? Nem mintha komálnám, de azért egy francia repülőgéphordozóról szóló cikknél…tiszta kurucinfo!!! Szerintem mindenkinek az lenne a legjobb, ha az ilyet máshova tartogatná, mondjuk a wc-be.
Én már rájuk hagytam a vita érdemi részét, s csak megfigyelő vagyok…
A középhatalmat és az ipari lehetőségeket nem véletlen írtam, akkor a Weiss Manfréd-üzem az smafu volt ?
A gyárosoknak mindig is a mindenkori hatalomhoz kellett dörgölőzni a túlélés érdekében, a kommunistáknál a pártból rendeltek embert az üzemek élére, a kapitalizmusban jobban mérhető a személyes rátermettség, képzettség, de ott is egy szint felett már muszály belemászni a politikába, ha pl. állami megrendelésekhez akarsz jutni vagy egyszerűen csak a talponmaradás miatt. A németek fasizmusában pedig elég volt bólogatni a pártnak aztán annyi, aki ennyit se tett meg, azt eltávolították az üzeme éléről pl. Fock Wulf esetében Fockét és a helyére bepakolták Kurt Tankot, de egy hegyi villába elvonulhatott Focke és a vagyonát is megtarthatta. A politikai játszmák mindegyik rendszerben „piszkosak”.
A középhatalmat és az ipari lehetőségeket nem véletlen írtam, akkor a Weiss Manfréd-üzem az smafu volt ?
Most arra az egy ipari üzemre verjük magunkat földhöz? No offense, de elég csak megnézni, hogy pl. a csehszlováok milyen harckocsit raktak össze. Hol volt nekünk még csak 1942 magasságában is olyan, amire Hitler rátette a kezét már 1938-ban…? Sehol.
A cseh ipar a háború alatt a német csúcsfegyvereket is képes volt gyártni, a háború után a Me-262-őt gyártották is maguknak. Nálnuk még Pz. IV. licenszgyártásig sem sikerült eljutni. Részben azért, mert talán nem is ment volna, de minden fegyver gyártási jogát drágán akarták eladni. Mindent elárul a fejlettségükről, hogy 1942 végén a Pz IVD harckocsikat, amit kaptunk mi nehézhk-ként soroltuk be a maga ~ 20 tonnájával…
Az egységesebb tábor győzött, Horty nagyon távolságtartó volt Hitlerrel, egyszerűen nem tartotta annyira fontosnak talán a keleti frontot, mert már nagy részeket visszaszerzett az országnak(stabilnak érezte a pozícióit).
Olaszok kapták meg a Panther gyártósort végül ’43-ban rá pár hónapra kapitulált Olaszország. Ők is későn kaptak mellesleg észbe. Amúgy az olasz flottának voltak kitűnő ladikjai, csak annyira vigyáztak rájuk, hogy alig akarták őket tűzharcba bocsájtani pl. a britek máltai segélykonvojai ellen, amik Egyiptomból indultak.
Nagyon valószínű, hogy a langyos külkapcsolat miatt kapta volna meg Horthy 2500(!) kész Panther áráért a licenszet és a gyártósort.
Ők is későn kaptak mellesleg észbe. Amúgy az olasz flottának voltak kitűnő ladikjai, csak annyira vigyáztak rájuk, hogy alig akarták őket tűzharcba bocsájtani pl. a britek máltai segélykonvojai ellen, amik Egyiptomból indultak.
Javaslom az Olli Hajói weboldalt. Az olasz cirkálókra még az angol rombolók is veszélyt jelentettek, annyira alul voltak páncélozva…
Akkor lehet azért :)
http://hu.wikipedia.org/wiki/Horthy_Mikl%C3%B3s
Molival most érdekes mód egyet értek
Kossuth egy szabadkőművel vérigsétet kinemes volt.
1848-49 mikor beleszólt a katonai dolgokba akkor csak szívtunk.
Aljas módon Görgeit akarta be állitani bűn baknak.
Magyarság szempontjából ez a forradalom korai és felesleges volt
végre béke volt és a magyarság tudot gyarapodni.
Ahhoz képest a kor két Szuper hatalma kellett a magyarság leveréséhez.
Osztrákok az rivális Orosz cárnál kellett kuncsorognia.
Mindig előkerülnek a 2. világháborús biciklis magyar katonák, de általában kifelejtődik 1 fontos dolog:
Miközben a mieinknek volt legalább valamilyen ‘járműve’ , addig a románok, szlovákok és az olaszok is gyalog indultak neki a végtelen Oroszországnak…
Osztrákok nem voltak szuperhatalom és egyedül is elegek lettek volna Itália és a többi forradalom lecsengése után. FJ csak biztosra akart menni. Az oroszok egyedül is boldogultak volna, ergo a kettő jó lesz egynek is…
Monyok, te tényleg nem olvasod át, amit elküldesz? Az esetek többségében már el sem olvasom, amit írsz. Annyira olvashatatlan…
Valóban nem olvastam át.
Edzés után általában ezért nem is írok
.
„Magyarság szempontjából ez a forradalom korai és felesleges volt
végre béke volt és a magyarság tudot gyarapodni.
Ahhoz képest a kor két Szuper hatalma kellett a magyarság leveréséhez.
Osztrákok az rivális Orosz cárnál kellett kuncsorognia
”
Valóban nem olvastam át.
Edzés után általában ezért nem is írok
Hazánk a reformkorba gyarapodott. Mint lélek számban mind gazdasági tekintetben.
Katonailag úgy ismerem a forradalom történetét,hogy elbírtunk az osztrák csapatokkal.
1848-49 Kossuth többször beleszólt a katonai döntésekbe.
Ezek után Görgeyre akar mindent fogni.
——-Még mindig demokrácia van és nem cenzura, azt olvasol el amit akarsz.
Üdv!
„Én már rájuk hagytam a vita érdemi részét, s csak megfigyelő vagyok…”
Miután megkavartad a sz@rt :-)
Sulyid baz+, te le se tagadhatnád, hogy zsiráf… őőő mindegy….
nagyon nagy forma vagy :-)
molni:
„Horthy egy teljesen átlagos államférfi volt, semmi különöset nem tett.”
Igazából a mostaniaknak sem kellene különöseket tenni, csak azt szem előtt tartani, hogy minket, a magyar nemzetet kell szolgálniuk.
Tisztelettel: vilmoci
vilmoci
Én csupán kimondtam a véleményemet. :)