A Lengyelország által korszerű sugárhajtású kiképzőgép beszerzésére kiírt közbeszerzési eljárásra a Lockheed Martin és a Korea Aerospace Industries együttes erővel nevezett.
Az amerikai-koreai ajánlat a T-50 Golden Eagle repülőgépen alapul, de egy komplett kiképzőrendszert szállítanak majd a lengyeleknek. A nagy előnyük, hogy az egyhajtóműves típus a Lengyel Légierőben is üzemben álló F-16-oson alapul és hasonló rendszerre lett kidolgozva, ugyanis a koreaiaknál is egymás mellett üzemel a két testvértípus. (Ez eddig nem újdonság, csak nem árt rendbe tenni a dolgokat. No, de lássuk a többit!)

Szépen mutatna lengyel felségjellel is | Fotó: aus.krakow.pl ,
John Neilson, a Lockheed Martin európai kommunikációs vezetője elmondta, hogy egyelőre nincs pontos darabszám meghatározva, az ajánlatot folyamatosan pontosítják a lengyel igényekhez, melyet a tárgyalások alatt egyre jobban ismernek meg. És a lehető legmegfelelőbb megoldást kívánják kínálni Lengyelország számára, hiszen a gépek 20-30 évig szolgálnak majd.
Elmondta, hogy győzelmük esetén a MiG-29-esek korszerűsítését is végző, bydgoszcz-i központú WZL-2 (Wojskowe Zaklady Lotnicze 2) repülőgép-javító üzemet felkészítik a T-50-es időszakos karbantartására és sérüléses javítására. Amennyiben lesz igény (márpedig biztos lesz, mivel a lengyelek nem hagyják leépülni repülőgép-iparukat), úgy megteremtik a lehetőséget a nagyobb mérvű karbantartási fázisok, sőt akár még a nagyjavítás elvégzésére is. Nem lesz nehéz átállni a munkálatokra, hisz ezt az üzemet állították rá az F-16-osok időszakos karbantartási munkáinak elvégzésére (a közelmúltban nyitották meg a festékeltávolító üzemrészt) és ezt az együttműködést is ki kívánják terjeszteni a jövőben, tehát mire a T-50-esek oda jutnának, a Szu-22-esen és MiG-29-esen komoly tapasztalatot gyűjtő üzem készen állna a nyugati technika nagyjavítására is.
A kiképzőrendszerhez tartózó szimulátorközpontot Deblinben, a Lengyel Légierő kiképzőbázisán szeretnék kiépíteni, a kiképzőközpont a Brit Királyi Légierő valley-i bázisán kialakított létesítményen alakul majd, melyet a Lockheed Martin a Babcock International vállalattal közösen hozott létre.