Lezuhant egy F-15-ös és egy Antonov is

Október 24-én, hétfőn, illetve a mai napon lezuhant egy F-15C, illetve egy Antonov teherszállító. A két repesemény közül az utóbbi sajnos áldozatokat is szedett.

Az USAF Nellis Légibázisról felszálló F-15C típusú gépe helyi idő szerint nem sokkal 4 óra után csapódott be a Las Vegastól mintegy 100 mérföldnyire északra található Alamo közelében, a U.S. Highway 93-tól 6 mérföldnyire nyugatra – szerencsére pilótája nélkül, aki sikeres katapultálást hajtott végre, majd földet érést követően – feltételezzük a 93-as út irányába – elgyalogolt gépének maradványaitól. A balesetet bekövetkeztére mintegy fél órával szedte fel egy katonai helikopter, mely egyből Las Vegasba szállította kivizsgálásra. A Légierő nyilatkozata szerint a pilóta karcolások nélkül megúszta az esetet.

Sajnálatos módon nem volt ilyen szerencsés az a 4 fő, akik a jemeni Antonov lezuhanásakor életüket vesztették. Azon kívül, hogy Antonovról van szó, a gép konkrét típusa egyelőre nem ismert – a Jemeni Légierőben egyébként An-12, An-24 és An-26 típusok állnak hadrendben az ukrán tervezőiroda típusaiból.

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a gépen tartózkodó 8 szíriai és 7 jemeni közül elvileg csak négyen – 3 szíriai és 1 jemeni – vesztették életüket, mikor is leszállás közben a gép a kifutónak csapódott és felrobbant. A szerencsétlenség helyszíne Jemen déli részén található Al-Anad légibázis, ahova a San’a-Al Dalaimi légibázis közelében a kormányerők és a lázadók között kitört harcok miatt vezényelték át többek közt ezt a gépet is.

Folytasd a fórumban

Hasonló hírek

Sikeresen kihúzták a Hawaii-nál tengerbe futott P-8A Poseidont

Sikeresen kihúzták a Hawaii-nál tengerbe futott P-8A Poseidont

Repülési tilalom az F-35-ösökre

Repülési tilalom az F-35-ösökre

Boeingra cseréli E-3 Sentry flottáját az USAF

Boeingra cseréli E-3 Sentry flottáját az USAF

Polcra rakja az F-35-öt az USAF?

Polcra rakja az F-35-öt az USAF?