|

Ismét célegyenesben a Mistral üzlet

Az ismétet azért használtuk a címben, mert ugyan az oroszok „karácsonyi ajándékként” 2010 decemberében hivatalosan is megrendelték a 4 Mistralt az franciáktól, a január 25-én követő kormányközi megállapodás után következő egyeztetések során azért adódtak (időnként cáfolt) fennakadások az árcédula és a technológiai transzfer érzékeny elemeinek konkretizálása során.

FS Mistral

Az FS Mistral végső összeállításának helyén, Brest-ben. A DCNS a francia Mistralok hátsó felét, az STX az első felét építette. Hogy az Orosz Haditengerészetnek szánt változatokat teljes mértékben az STX Chantiers de l’Atlantique hajógyára végzi majd, vagy szintén megosztottan, arról nem szól a fáma. ,

Olyannyira, hogy a Roszoboronexport például akár igen-igen sokáig elhúzódó tárgyalási szakasszal dobálózott. Melyből aztán úgy tűnik nem lesz semmi, lévén Sarkozy elnök keddi bejelentése szerint Párizs és Moszkva minden kérdésben megegyezésre jutott, elsimították a felmerült problémákat, így az egyetlen eldöntendő kérdés már csak az, hogy mikor kerüljenek a tollvonások a végleges szerződére:

„Mindennel megállapodtunk Medvegyev elnökkel – az árról, az időpontokról, a technológiai transzferről és a hajók építési helyeiről” – nyilatkozta a francia elnök. „Az egyeztetési tárgyalások befejeződtek, már csak az aláírás időpontját kell eldönteni: ennek határideje június 21, lévén Putyin miniszterelnök akkor látogat majd Párizsba.”

A június 21-i dátummal némi ellentmondásban van az, hogy a francia elnök elmondása szerint orosz kollégájával kedden arról állapodtak meg, hogy 15 napon belül aláírják a szerződést, mely elindítja azt a folyamatot, melyben mint tudjuk 2 Mistral Franciaországban, további 2 pedig Oroszországban épül majd meg.

10 hozzászólás “Ismét célegyenesben a Mistral üzlet”

  1. A franciák nem akarták átadni a Zenith-9 és SIC-21 -et. Az oroszok tobb a tárgyaláson résztvevo magas beosztásu tisztet leváltottak, mert a Misztralokat ezen rendszerek nélkuli megvásárlásában egyeztek meg. De a részletek nem ismertek, hogy miképp egyezett meg a két elnok.

  2. Puma. Pannon Puma

    ” Ezt a muanyag testu dolgot hol hallottad ? ”

    Art of War -on olvastam.

    ” Ez engem is érdekelne! Nem keverted össze véletlenül a Trabanttal? :-)) ”

    Hát…majdnem, de új Trabit már az oroszok sem tudnak venni ! D D D

  3. Az oroszok számára fontos parancsnoki és kommunikációs rendszert végül eladják a franciák, vagy sem?
    Ez tényleg nem mellékes részlet!
    És ha megkapják ezeket az oroszok, vajon mit kapnak a franciák cserébe?
    És ehhez mit szól az USA?
    De szeretnék légy lenni a falon, amikor a pentagonban erről beszélnek!