A címbéli mondandója is volt annak a pénteki lövészetnek, melyben a Pakisztáni Haditengerészet ellövöldözött egy adag rakétát és torpedót. A gyakorlaton a felszíni egységek mellett a merevszárnyasoknak és a mélyben ólálkodóknak is jutott szerep.
A tengerjáró fegyvernem által ma végrehajtott gyakorlat a felszíni célpontok elleni csapásmérésre koncentrált, a résztvevők között szerepelt a kínaiaktól megrendelt és rendszeresítés alatt álló F-22P / Zulfiquar-osztály 2 aktív fregattja közül valamelyik, egy(?) francia hátterű Agosta 90B / Khalid-osztályú tengeralattjáró, illetve egy(?) P-3C Orion haditengerészeti járőrgép.
„A Pakisztáni Haditengerészet tesztelte tűzerejét az Arab-tenger északi régiójában, hogy megbizonyosodjon a fegyverrendszerek hatékonyságáról, pontosságáról és ütőerejéről.“ – áll a haditengerészet által kiadott anyagban, melyben nem térnek ki, a tesztelt fegyverek típusaira: „ez magába foglalta számos rakéta és torpedó indítását”.
Nos, ugyanakkor a gyakorlaton résztvevő egységek és azok felszíni célpontok elleni arzenáljából könnyen lehet következtetni a bevetett eszközökre. A Zulfiquar-osztályú fregattokon ellenséges kollégáik ellen a kínai Yingji-82 / YJ-82 (export változat megnevezése: C-802) szubszonikus rakéták és ET-52C torpedók találhatóak meg, a P-3 Orionok az AGM-84 Harpoon segítségével képesek elrontani az ellenfél kedvét, míg a pakisztáni Agosta 90B-k vetőcsöveiből ha minden igaz ECAN Fl7 Mod 2 torpedók indulhatnak vadászatra.
A sajtóanyag végül természetesen az arrafelé úgymond kötelezően megfutandó körök végett kitér arra, hogy bár ezen gyakorlat alapvetően a Pakisztáni Haditengerészet elkötelezettségét jelképezi az anyaföld védelmezésére, ám egyben elrettentő üzenet is mindazok számára, akik „aljas” terveket dédelgetnek Pakisztánnal szemben.
A Pakiszttáni Haditengerészet új játékszere, a Zulfiquar-osztály (angolosan: Sword-, azaz Kard-osztály) névadója, a PNS Zulfiquar
Első körben Indiára lehetne gondolni”akik “aljas” terveket dédelgetnek Pakisztánnal szemben.”
De paradox módon ez legalább annyira az USA-nak is szól(hat) A lázadókkal szemben (nemcsak) technikai segítséget kapnak Sam bácsitól, de azért úgy gondolhatják a Pakisztáni vezérkarban , nem árt felhívni rá a figyelmet, hogy a tenger felől sem teljesen védtelenek.
És az sem árthat ha ezt mások is figyelembe veszik a környéken- egy kis erőfitogtatás arrafelé néha a legjobb védekezés.
De USAval szemben tengeren teljesen védtelenek. légierüsen mindha Mig15öt hasonlitanánk F22höz.
Szó sincs róla hogy Pakisztánnak esélye lenne az USA tengeri erőivel szemben. Viszont arrafelé az erőfitoktatás kötelező nemzeti sport (lásd India-Pakisztán határ-őrségváltás)
És azért két kajaknál többje van Pakisztánnak, ezt mutatták be a térség országainak és (feltehetőleg) az USA-nak. Persze ez még nem elrettentő erő- de legalább törekednek rá.
Azért egy kósza torpedó könnyen befigyelhet. A védekező tengó előnyben van, mert a mindent leállítva, csendes üzemmódban szinte észrevehetetlen. Csak passzív szonárra át kell állni, és várni.(najó ez így le van egyszerűsítve, de ez a lényeg).
Rommel28:
így igaz. Ráadásul pakisztán atomhatalom.
India haditengerészet se nagyon fél. Sunyiba készitenek egy két hatásos mozit a politikusoknak oszt jön az India hadihajó és tenger alatt járó tenderek.
Vesznek pár új orosz fregattot a támadó fegyver már adott ja meg új tengeralattjárókat.