Meglepően sűrűn potyognak az égből mostanában a repülőeszközök, a lengyel miniszterelnök halálos balesete után két kiképzőgép is lezuhant a napokban.
Hétfőn az Amerikai Haditengerészet Floridában állomásozó, kiképzésre és futárfeladatokra használt, ikerhajtóműves T-39N Sabreliner került közelebbi kapcsolatba az anyafölddel. A sűrű erdőbe zuhanó gép majdnem elvitt egy házat is. A becsapódás következtében kifolyt üzemanyag begyulladt és erdőtüzet okozott, nehezítve a kiérkező mentőcsapatok dolgát és elpusztítva 15 hektárnyi erdős területet.
A 6. Kiképzőezred kötelékébe tartozó gép fedélzetén tartózkodó három személy holttestét megtalálták. Valószínűsíthetően „feketén” a gépen tartózkodott még valaki, az illető földi maradványait még keresik. Az eset bekövetkeztekor a környékben tartózkodók közül senki sem sérült meg. A Pensacola haditengerészeti bázis szóvivője, Harry White elmondta, hogy a gép rutinrepülésen vett részt, és Észak-Karolina, valamint Tennessee államok határának közelében, Fannin megyében zuhant le.
Egyelőre ismeretlenek a gép lezuhanásának okai, a US Navy felállított egy vizsgálóbizottságot az eset kivizsgálására, ám a Légügyi Hivatal nem mozgósított további emberi erőforrásokat.
A mai nap sem múlt el baleset nélkül, Délkelet-Franciaországban „nőtt meg” ezúttal a gravitáció Plan-de-Dieu polgári repülőterének közelében. Az eset elszenvedője egy csapásmérő képességekkel is rendelkező Alpha Jet kiképzőgép volt. A német Dornier és a francia Dassault cégek közös fejlesztésével létrejött kétszemélyes gépmadár fedélzeten ezúttal csak egy fő tartózkodott. A pilóta, bár sikeresen katapultált, kisebb sérüléseket szenvedett, jelenleg egy katonai kórházban ápolják. A Francia Légierő állományába tartozó gép lezuhanásának okait egyelőre homály fedi, ezek kivizsgálását megkezdték.