A HTKA HÍRHALOM olyan hírek gyűjtőhelye, amiket rövidségük, vagy éppen időnk hiánya miatt nem tudtunk kellő formában megírni, így igen lényegre törően, de mégis közzétesszük ezeket minden hétvégén egy csokorba fűzve.
A dél-koreai F-15K állomány szeptember után ismét bővült. A Daegu Légibázisra november 8-án érkezett meg a jelenlegi egyik legfejlettebb Eagle-variáns három példánya, így már a 21 gépes utánrendelésből hat példányt le is szállított a gyártó, de a többi 15-nek is meg kell érkeznie 2012 márciusáig.
A következő tavasztól a kazah pilóták repült óráik számát Oroszország Jak-130-as kiképzőgépein gyarapíthatják majd, egyezett meg erről a kazah védelmi miniszter, Adilbek Dzsakszibekov, valamint orosz kollégája, Anatolij Szerdjukov.
A Jak-130 kiválóan alkalmas a pilóták a 4+ generációs gépekre való felkészítésére, de a kazah repülősök eleinte csak szokják a gép kezelését.
A Pratt & Whitney leszállította az első sorozatgyártású F135 erőforrást, mely STOVL konfigurációban készült. A gyártó szerint ez a jelentős mérföldkő egyértelmű bizonyítéka annak, hogy a koncepció igenis sikeres, és büszkék rá, hogy ők gyárthatják a valaha készült legfejlettebb hajtóművet.
Egyébként az F135 összes verziója ezidáig 509 felszállással 740 repült óra alatt bizonyíthatta fejlettségét, de összesen már több mint 20 000 órányi tapasztalat gyűlt össze vele a kísérletek alatt.

Pratt & Whitney F135 ,
Brazília a Hermes 450 UAV-t választotta légiereje számára, mint pilóta nélküli felderítő repülőgép. Két példányt szeretnének rendszeresíteni az Elbit termékéből egy földi irányító központtal együtt. A szerződést 2011 elején írják alá miután megegyeztek a részletekben.
Nagy Britanniában a védelmi költségvetés jelentős megnyirbálása ellenére meg akarják duplázni a légierő MQ-9 Reaper flottáját. A MALE (Medium Altitude Long Endurance – közepes magasságú, hosszú őrjáratozási idejű) pilóta nélküli járműre nagy szükség van Afganisztánban, ugyanis olcsó üzemeltethetőségüknek és sokoldalúságuknak köszönhetően rengeteg feladat végrehajtására képesek, a felderítéstől kezdve a fegyveres támogatáson át egészen az IED felderítésig és megsemmisítésig. Az üzlet értéke 213 millió zöldhasú.

MQ-9 Reaper | Fotó: U.S. Air Force /Staff Sgt. Brian Ferguson ,
A Japán Önvédelmi Légierő 40 darab UH-60J BlackHawk típusú helikopter beszerzését tervezi, melyeket a Mitsubishi Heavy Industries (MHI) gyárt majd licenszben, melyekhez 20 évre vállal logisztikai támogatást a gyártó, így az üzlet értéke 2.26 milliárd dollár. Az új gyártású helikkel a hasonló típusú, ám lejárt üzemidejű példányokat váltják. Japán még 1991-ben rendelte az első BlackHawkokat, a leszállított 35 darabból egyet elvesztettek balesetben. 1988 óta az MHI 226 darab helikoptert gyártott a BlackHawk családból, többek közt a támogató hadműveletekhez rendelt UH-60JA típust, vagy a tengeralattjáró-elhárító SH-60J/K verziókat.
December 8-án India 258 millió dolláros szerződést kötött az amerikai Textron Defense Systems vállalattal, mely ezért a pénzért 512 darab CBU-105 SFW (Sensor Fused Weapon) kazettás bombát szállít az ázsiai országnak. A csomag tartalma 44 gyakorló bomba is. Az Indiai Légierő nem közölte, hogy mely típusok fegyverzetébe integrálják az új fegyvert, ám valószínű, hogy a JEPECAT Jaguarok lesznek a szerencsés kiválasztottak.
_________________
Közreműködött: Phoenix