Super Hornet brit felségjellel?

A Queen Elizabeth osztály egységeire szánt repülőeszközök típusa még nem eldöntött, bár sokak már biztosnak gondolják az F-35 Lightning II vadászbombázó STOVL verziójának győzelmét. Tévednek?

Az újgenerációs angol repülőgép-hordozó hajók, a Queen Elizabeth és a Prince of Wales jövője ködbe burkolózik, legalábbis ami a kialakítását illeti.

A hajók fedélzetét az F-35B-hez igazodva „síugrósánc”-osra alakították volna, ám az ötödik generációs STOVL típus megrendelése korántsem biztos, így lehetséges, hogy az amerikai Ford-osztályra szánt elektromágneses katapult segít a fedélzetről induló gépek felgyorsításában. (Az angol Converteam UK vállalat is dolgozik egy ilyen elven működő szerkezeten, ez az EMCAT nevet viseli.)

Brit felségjellel is láthatjuk még a Super Hornetet? ,

„A JSF program hihetetlenül drága, nincs értelme jelenleg mellette dönteni és megtehetjük, hogy nem vesszük meg.” – írta minap a Sunday Times.

Az F-35B típust helyett először a „C” variáns neve sejlett fel, mint lehetséges alternatíva, a nagyobb teherbírású és hatótávú gépből kevesebbet is rendelne Nagy-Britannia, ráadásul gépenként 25 millió dollárt is megtakarítana. Egyéb lehetőség is van: a Dassault Rafale vagy a Boeing F/A-18E/F Super Hornet. Utóbbiról közölt érdekes adatot a Sunday Times, miszerint ha a Royal Navy az F-35 Lightning II helyett a Super Hornetet rendszeresítené, akkor 10 milliárd (!) fontot takarítana meg. Az újság az előre jelzett 138 példányszámú megrendeléssel számol, egy F-35B „fly away” értékét 100 millió fontra teszi.

Folytasd a fórumban

Hasonló hírek

Nem kér a hadsereg az új amerikai helikopterekből

Nem kér a hadsereg az új amerikai helikopterekből

Indonézia újabb Rafale-okat rendelt

Indonézia újabb Rafale-okat rendelt

Dél-Korea újabb adag F-35-öst rendelt, de más is van a puttonyban

Dél-Korea újabb adag F-35-öst rendelt, de más is van a puttonyban

Elkészült az első belga F-35A

Elkészült az első belga F-35A