Olvasóink előtt nem ismeretlen, hogy Izrael a napokban megkezdte a Pillar of Cloud hadműveletet, amely során több célpontot is támadás alá vett a Gázai övezetben.
A zsidó állam a támadás egyértelmű okának a Gáza felől érkező, izraeli célpontokra irányított rakétákat nevezte meg. A hadművelet Ahmed al-Dzsabari autójának lebombázásával és így a Hamasz katonai szárnyának lefejezésével kezdődött november 14-én, ezután az izraeli légierő több rakétaállás, Hamászhoz köthető, valamint egyéb célpont bombázásába kezdett. A palesztinok válasza több száz rakéta indítása volt a zsidó területek felé. Úgy tudni ezek leginkább házilag készült lövedékek voltak, azonban néhány, a hírek szerint iráni gyártású Fadzsir-5 rakéta elérte Tel-Avivot is, amire az öbölháború óta nem volt példa. Izrael lakott területeit a Vaskupola légvédelmi rendszer őrzi, azonban a védelem nem százszálékos, így a palesztin mellett akadnak izraeli civil áldozatok is. A konfliktus a továbbiakban még tovább szélesedhet, mivel harmincezer izraeli katonát rendeltek a Gáza határába, emellett immár 75000 tartalékosnak küldték ki a behívókat.
Egyes források arról is beszámoltak, hogy izraeli oldalon már több gépveszteség is történt: a Hamász katonai szárnya egy izraeli UAV, illetve egy F-16-os lelövését is bejelentette, bár ezeket az Izraeli Légierő cáfolta. Emellett olyan híreket is olvasni, hogy egy Szíria felől érkező bomba több izraeli határőrt is megsebesített a Golán-fennsíkon, bár a támadók pontos kilétét nem tudni.
A kiújult konfliktus egyébként a nemzetközi politikában sem maradt szó nélkül, több ország, köztük leghevesebben Egyiptom és Törökország ítélte el a légicsapásokat, de az Egyesült Államok és több más nyugati ország szerint a zsidó államnak joga van megvédeni magát. A nyilatkozó felek abban viszont egyetértenek, hogy a harcokat minél előbb be kell fejezni és meg kell próbálni békés úton rendezni a nézeteltéréseket.