Végrehajtotta szűzfelszállását az első indiai fejlesztésű légtér-ellenőrző rendszer, melyet egy EMBRAER ERJ 145 típusú regionális utasszállító repülőgépre telepítettek.
Az indiai AEW&C (Airborne Early Warning and Control) a dél-amerikai gyártó São José do Camposban található főhadiszállásának területéről emelkedett a levegőbe december 6-án, adta hírül tegnap hivatalos közleményben a konstruktőr sajtófelelőse. A közleményben elmondták, a repülés során minden rendben zajlott és elégedettek, hisz a típus jellemzői a vártaknak megfelelően alakultak. Nyilvánosságra hozták azt is, hogy 2012 első félévében le kívánják szállítani a masinát az Indiai Légierőnek, ám nem áll egyből szolgálatba, hisz a fedélzetére be kell építeni az indiai berendezéseket, így megérkezése után a DRDA (Defence Research & Development Organisation) ás a CABS (Centre for Airborne Systems) munkatársai veszik kezelésbe.
Az alapként szolgáló Embraer ERJ 145-öst némileg átalakították, a törzs felett elhelyezett radardóm szerkezeti megerősítést igényelt, sőt a komoly számítástechnikai kapacitás miatt a légkondicionáló és a fedélzeti elektromos rendszert is izmosabbra cserélték. Emellett műholdas kommunikációs rendszert kapott a gép, továbbá lehetővé tették a légi utántöltést is.
A típus nem ismeretlen Indiában, hisz 5 Embraer Legacy 600-as (az ERJ 145-ös üzleti változata) is üzemel a kormányszervek tulajdonában, ebből négyet az Indiai Légierő üzemeltet, nem meglepő módon VIP szállításra használják.
Hello,
az első indiai „fejlesztésű” légtérellenőrző ez volt: :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Airborne_Surveillance_Platform
mintha nem nagyon bíznának a nagy állásszögű leszállásban… villamossínt raktak a farok alá? Ha meg nem azt, akkor örökké cserélhetik… csak így ránézésre… vö:http://www.embraerexecutivejets.com/english/content/aircraft/legacy600_home.asp
Tudom, hogy OFF, de ezt sürgősen értelmezze nekem valaki:
http://portal.zmne.hu/download/Borbala_2011.pdf
A cikk bő egy hetes. 2 furcsa kifejezés van a szövegben:
101. tüzérosztály
36. páncéltörő rakétaosztály
Mi a franc folyik itt?
4 löveg és 4 FUG, amit vhogy megmentettek a színesfémgyűjtőktől… a festék még összetartja őket. nyilván van még 100 tüzérosztályunk, osztályonként három dandár, dandáronként három zászlóalj, zászlóaljanként 3 üteggel, ütegenként hat löveggel… összesen 16.200 db löveggel… így már érthető, miért van annyi tábornok meg díszkard
Szerintem azok pótvezérsíkok.
Molni:
Nem lehetnek valamiféle kommunikációs antennák?
Akár. Kettős funciójú is lehet, ha kellően erős és a szekeszeti kialakítás megengedi, hogy anenne legyen a burkolat alatt. A vezérsík végén van valami dudor. Hogy abban antenna vagy lámpa van, az ebből a fotóból én meg nem mondom…