Tesztekre kész a Dagesztán

Májusban írtunk róla, hogy Szergej Ivanov helyettes miniszterelnök meglehetősen lesújtó hangnemben nyilatkozott a Kaszpi Flotilla morális és felszereltség vonatkozású helyzetéről, és hogy ezen sürgősen változtatni kell. Az igen-igen jelentős fosszolis energiahordozókat rejtő Kaszpi-tengerre Vlagyimir Viszockij admirális akkori elmondása szerint 2020-ig legalább 16 hajó érkezik majd és a tervek között szerepel part menti rakétaütegek telepítése, illetve a flottilla légi képességeinek fejlesztése is.

Nos, jelenthetjük, hogy ha minden jól halad, akkor ezen emlegetett mennyiség részeként a közeljövőben földünk legnagyobb tavára újabb Projekt 1166.1 / Gepárad-osztályú fregatt érkezhet a 2003 óta a Flottilla zászlóshajójaként funkcionáló Tatársztán mellé.

Project 1166.1K Tatársztán

A Project 1166.1K alfajba tartozó Tatársztán ,

Értelemszerűen a Dagesztánról van szó, melyről már híreink és az olvasói kommentek között is esett szó az oldalon, és mely hadihajó a közelmúltban hagyta el megszületésének helyszínét a vietnami Gepárd rendeléseket is teljesítő, Zelenodolszkban található Gorkij hajógyár területét. A Volga partján fekvő hajógyárból a Dagesztán első útja nem a Kaszpi-, hanem a Fekete-tengerhez vezet – a folyami viziútakon vezető út célpontja Novorosszijszk.

A tervek szerint a testvérhajójától különböző Dagesztán tesztjei október elejével indulnak meg és 2012-ben kerülhet sor a hadrendbe állításra. És hogy miben különbözik a 2. orosz Gepárd az elsőtől? Nos, többek közt abban, hogy ezen a járőrhajón debütál a Caliber-NK rendszer, ami egy többfeladatú rakétaplatform, melybe vízi és partmenti célpontok támadására alkalmas rakéták egyaránt elhelyezhetőek.

Folytasd a fórumban

Hasonló hírek

Végrehajtotta szűzrepülését a Tu-160M első példánya

Végrehajtotta szűzrepülését a Tu-160M első példánya

Mianmar bevásárolt orosz légvédelemből és drónokból

Mianmar bevásárolt orosz légvédelemből és drónokból

Elindult a MiG-41 fejlesztése

Elindult a MiG-41 fejlesztése

ICBM tárazás orosz módra

ICBM tárazás orosz módra