Újra piacra dobják a MiG-eket

Nyilvános, egyfordulós pályázaton hirdette meg ismét a hadrendből kivont MiG-29-es vadászgépeket a Magyar Honvédség, illetve a Honvédelmi Minisztérium (HM) egyik cége – olvasható a pénteki Népszabadságban.

A most közzétett kiírás szerint összesen husszonnégy vadászgépet (tizennyolc MiG-29B és hat MiG-29UB) kínálnak eladásra, illetve a hozzájuk tartozó huszonegy darab RD-33 típusú tartalék hajtóművet. Az ajánlatokat június 14-ig várják, a pályázati csomag 200 ezer forintba kerül.

A napilap felidézi, hogy a HM nem először próbál megszabadulni a feleslegessé vált vadászrepülőgépektől, korábban nyolcat kínáltak eladásra, ezekre nyolc érdeklődő jelentkezett ugyan, de érvényes ajánlatot végül egyikük sem tett. Ezután a HM azt javasolta a Magyar Nemzeti Vagyonkezelőnek, hogy a gépeket nyilvános értékesítési formában hirdessék meg újra, és engedélyezzék, hogy az egyes repülőgépekre külön-külön, minimálár megkötése nélkül is vételi ajánlatot lehessen tenni.

Bócsúrepülés | Fotó: doca

Bócsúrepülés | Fotó: doca ,

A lap kérdésére a szaktárcánál közölték, hogy a minimálár kikötésétől való eltekintés nem jelenti azt, hogy a HM mindenáron szeretne megszabadulni a repülőgépektől, ez a lehetőség ugyanakkor nagyobb mozgásteret biztosít a gépek értékesítésekor.

Az első körös kiírásban a nyolc gépért még összesen minimum 3,5 milliárd forintos ajánlatot várt a magyar állam, most a huszonnégy vadászgépre és a hozzá rendszeresített huszonegy hajtóműre minimálár megkötése nélkül lehet közös vételi ajánlatot tenni, amely értelmében egy sikeres és érvényes pályázó esetén (legalább) bruttó 9,8 miliárd bevétellel számolnának – ismerteti a cikk.

MTI / Népszabadság / HVG / ATV

Folytasd a fórumban

Hasonló hírek

Levegőben az első magyar KC-390

Levegőben az első magyar KC-390

Elkészült az első Magyarországon gyártott Lynx

Elkészült az első Magyarországon gyártott Lynx

HTKA Podcast S01E07 – A légvédelem fejlesztése

HTKA Podcast S01E07 – A légvédelem fejlesztése

HTKA Podcast S01E06 – A Gripen-program jövője és a szállítóképesség fejlesztése