Az MBDA gondozásában készülő kis hatótávolságú légvédelmi rendszerre kötött első export megrendelést az IDEX kiállításon jelentették be Abu-Dzabiban, bár azt nem árulták el pontosan mely haditengerészet vett a SIMBAD-RC-ből.
A bejelentés szerint az első darabokat 2015-ben fogják majd leszállítani és hajónként két SIMBAD-RC lesz felszerelve. A megrendelő kiléte mellett egyelőre a rendelt mennyiséget és az üzlet értékét is homály fedi.
A SIMBAD-RC egyébként a Mistral rakétacsaládhoz tartozik, lévén Mistral 2 rakétákkal operál. Egy indítóállványon két rakéta foglal helyet, amit a kezelője távolról irányít (így nincs kitéve közvetlen veszélynek a hajó fedélzetén). A paraméterek alapján leginkább kisméretű, gyors, esetleg lopakodó hajók légvédelmére a leginkább ideális. A gyártó szerint a hagyományos értelemben vett légi járművek mellett (repülőgép, helikopter), pilóta nélküli eszközök és hajó elleni rakéták ellen is használható.
„Egy olyan piaci standradra építkezve, mint a Mistral rakéta – amiből már 17 ezer darab lett gyártva – kifejlesztettünk egy egyszerű, magasan automatizált rendszert, ami nagymértékben növeli a harci alkalmazhatóságát a már egyébként is rendszerben levő rakétáknak.” – nyilatkozta Antoine Bouver, az MBDA vezérigazgatója.
Arról lehet tudni valamit, hogy az ilyen és ehhez hasonló rendszerek újratöltéséhez mennyi idő és hány ember munkája szükségeltetik? Gondolom egy zsúfoltabb harci szituációban, ahol hemzsegnek a légi célok nem igazán elégséges 2-2db rakéta, még naszádok fedélzetén sem.