Ahogy arra számítani lehetett, a Northrop Grumman a tegnapi nap folyamán bemutatta az Amerikai Egyesült Államok Haditengerészetének szánt MQ-4C jelzésű repülőgépet. A korábban BAMS (Broad Area Maritime Surveillance – Nagy Hatótávolságú Haditengerészeti Felderítő) jelzéssel emlegetett gép a keresztségben a Triton nevet kapta.
A jeles eseményre a vállalat palmdale-i üzemének területén került sor. A most bemutatott példány az első prototípus, a második várhatóan egy hónap múlva mutatkozik be, majd a berepülési program végeztével beindulhat a sorozatgyártás is. A program rendelkezik 4 demonstrátor géppel is, az ötödik pont a napokban veszett oda egy balesetben.
Az RQ-4 Global Hawk tengerészeti feladatokra módosított változatából 68 darabot rendelt a US Navy, a pilóta nélküli gépek a Boeing P-8A ‘Poseidon’ gépekkel közösen váltják majd le a jelenlegi P-3C ‘Orion’ flottát.