Kína leleplezte a média előtt újabb vadászbombázóját, mely nem más, mint a Szu-30MK2 koppintott verziója. A J-16 jelzéssel illetett típus a Kínai Haditengerészethez kerül.
Bár korábban arról szóltak a kínai hírek, hogy a Shenyang vállalat a J-11B egy átalakított változatán dolgozik, csökkentett észlelhetőséggel, beépített fegyvertérrel és AESA radarral. Nos, csak a mondat egyik fele igaz, ugyanis a Shenyang mérnökei tényleg dolgoztak a J-11B kétüléses változatának, a J-11BS-nek módosított verzióján, azonban ez a variáns a Kínai Haditengerészet számára készül.
Történt ugyanis, hogy a tengerészek vezetői tesztelték a légierő gépeit és arra a konklúzióra jutottak, hogy a Szu-30MK2 megfelelő lenne számukra, így kiadták az ukázt, hogy a kínai mérnökök hozzanak létre egy saját változatot, melyre hazai hajóelhárító fegyverzetet integrálnának. Mivel a J-11B révén már létezett kínai klónja a Szu-27 gépcsaládnak, így a J-11BS törzsének felhasználásával született meg a J-16-os, melyből elsőnek 24 darabot rendeltek, az első példányok már el is készültek.
Kína még a 2000-es évek elején állította szolgálatba a Szu-30MKK és MK2 változatokat, s bár a légierő még nem rendszeresítette az orosz vadászbombázó másolatát, előbb utóbb várható volt, hogy ezek koppintása is megjelenik.
A Kínai Haditengerészet légiflottája a más modern gépekkel is büszkélkedhet, 2010 eleje óta repül kötelékükben a többfeladatú Chendgu J-10A, mely minőségi ugrást hozott az ázsiai ország tengerészeinek felszerelésében.