A mai tényleges híranyagok érkezés előtt a reggeli tea/kávé/miegymás mellé egy kis ropogtatni való az „egy kép többet mond ezer szónál” vonalon.
Haditechnika torzítások nélkül
A mai tényleges híranyagok érkezés előtt a reggeli tea/kávé/miegymás mellé egy kis ropogtatni való az „egy kép többet mond ezer szónál” vonalon.
Kínának csak szinten kell tartani, és lassacskán aládegradálódik mindenki. Kíváncsi lennék, hogy egy olyan táblázat ahol a harcértéket mutatják, miként nézne ki. Gyanítom, hogy ott azért még fényévekkel az Usa vezetne.
Harcértéket tekintve érdekes lenne a dolog. Ugyanis ott a mennyiségi fölény az USA részéről ami kb egyforma Kínáéval de sokkal modernebb minden egysége, de ha szűkítjük, és csak a kínai modern, vagy egyéb államok hajóit vesszük alapul ugyanannyi más nemzet hajójával akkor kaphatnánk jó képet a harcértékükről, és akkor már lehet nem fényévekkel vezetne az USA.
Egyszóval harcérték terén nem kell figyelembe venni a mennyiséget, csak egymáshoz viszonyítva kell nézni őket.
Ja. Az aktív jenki hajó mind csúcskategóriásak. Mondern kínai hajóból asszem van 6-7 db…
Csak egy példa. A cirka tizenix vagy húsz Tico légvédelmi kapacitása valszeg nagyobb, mint a világ összes más haditengerészeté együttvéve. Ehhez jönnen a szinten AEGIS-es Arleigh Burke rombolók.
És még csökkenő tendenciát se feltétlenül mutatna. Abból a 150-ből, ami valójában inkább 212 körül van (ennyi a szolgálatban álló hajók száma az ), mondjuk van vagy 40-50 olyan hajó, ami lazán a kínaiak zászlóshajója lehetne harcértékénél fogva.
Nem tudom egyébként hogy jöttek ki ezek a számok, nagyságuk alapján kb. úgy hogy rombolók+fregattok+tengók (USA: 55+30+75=160, Kína: 26+56+58=140), ami Kína esetében meg is állja a helyét. El nem tudom képzelni, hogy a maradék ~25-öt honnan hozták össze, talán a kész de még szolgálatba nem állított hajókkal? Mindenesetre az USA esetén azért nem hagynám ki a harcértékkel rendelkezők közül (lol!) a cirkálókat, a hordozókat, és az LHD-ket semmiképpen (Ezek bármelyike kb. a kínaiak zászlóhajója lehetne harcérték alapján), de még talán az LPD-k is beleférnek.
Szóval ez a grafikon durván falsnak tűnik.
Aki nem hiszi, járjon utána:
http://www.navy.mil/navydata/navy_legacy_hr.asp?id=146
http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_Navy
(A wiki ez esetben pontos, a szolgálatban álló hajókról lista van.)
Statisztikával mindent és ugyanannak az ellenkezőjét is lehet bizonyítani !
Pld.:egy rep. hordozó egyenlő egy kínai fregattal !!!
Erre van egy vicc is : A csiga-sertés krémnek fele-fele csiga és disznó . Igen, egy csiga meg egy sertés ……….
OFF
Tcat, működik az F5-ös módszer. Köszi!
TG
Mondjuk én úgy gondoltam az összehasonlítást, hogy egy osztálynyi egység mit tud, egy abba a kategóriába tartozóval más nemzet ugyanolyan egységével szemben. Az összehasonlításba nem csak kínai szerepelhet, amit persze, hogy tizen x Ticonderoga legyalul a tengerfenékre.
TCat: Javaslok kövnek egy grafikont ami mutatja Észak és Dél Korea nagy harcértékű repülőinek számát ami természetesen számosságban gyakorlatilag megegyezik.
Laikusként kérdezném mi értelme az ilyen darab/technikai szint összehasonlításoknak?
Az amik óceán pajzsa elég jó és a partokat is a CG védi. De ha nem Kínának akkor is kb 2x annyi kellene a partjai védelmére. Nem?
Csak mint laikus gondolkodom hangosan… mit is látok itten….
Vajon ez az IISS (londoni, washingtoni, szingapúri és bahreini központokkal) ennyire nincs képben? Már a wiki is inkább jobb, mint ők? Akkor a wiki-s adatok a többi esetben is elfogadhatóak lennének netán? Vagy esetleg jobb bele sem menni. :)
„ A jelentősebb haditengerészettel rendelkező nemzetek nagyobb harcértékű hadihajóinak száma” – ez mit is jelenthet… (Na mit?)
Hát, a grafikon szerint az USA és Kína simán vezeti a mezőnyt. Az egyik leszálló, a másik felszálló ágban. Csakhogy amíg az amerikai erők a világ térségeiben szétszórva találhatóak, addig a kínaiak koncentráltan Dél-Kelet Ázsiában.
Ebből nem következhet esetleg az, hogy Kína környékén mégiscsak Kína a nyerő?
Mert ha igen – félve teszem ezt a megjegyzést, hiszen, mint mindannyian tudjuk egyetlen amerikai hajó ezer kínaival is felér – ebből mi egyéb következhetne még? Gondolom kérdezni nem bűn, mint laikus… ;)
Üdv: M
Azért Kínának pöttyet könnyebb a partjai mellett mint az amiknak akik a világ túlfelén vannak. :-)
Yes. De ki hívta őket a világ túlfelére? :)
Mi az a nagyobb harcértékű hajó?
Az én olvasatomban a korvettek és az annál potensebb ladikok.
Köszönöm?
Akkor ez csak a felszíni egységekre vonatkozik?
Szerintem sem valami jó ez a grafikon. India vs Kína esetében elméletben Kína nagyságrendekkel jobban áll, csakhogy India mérföldekkel jár Kína elött, ami a repülőgéphordozókat és azok özemeltetését illeti.