A Lockheed Martin által tegnap kiadott sajtónyilatkozat tárgyaként szolgáló eseményre ugyan még a múlt évben került sor, de ez most mellékes. Ha rettenetesen genyók akarnánk lenni, azt mondanánk, hogy az amerikaiak ezt tették a Bulava-t elkövető orosz rakétamérnökök karácsonyfája alá…
A Trident II D5 huzalban 130. sikeres tesztjére még 2009. december 19-én került sor az Atlanti-óceánon. Az alapértelmezésben halálos rakományt szállító SLBM tesztre átalakított változata a szabadnapjain a Georgia állam beli Kings Bay-ben tanyázó USS Alaska (SSBN-732) egyik indítótubusából indult útjára. A tesztre az ún. Demonstration and Shakedown Operation keretében került sor, melynek apropójául az szolgált, hogy az 1986 óta hadrendben álló, az Ohio-osztály 7. egységén nemrég fejeztek be felújítási munkálatokat. A sikeres teszttel a háta mögött a USS Alaska egy lépéssel közelebb került, hogy újból bevethető státuszban legyen.
Az 1989 óta immáron 130 sikeres indítást a háta mögött tudó, 1990 óta hadrendben álló Trident II D5 az amerikai Ohio-osztályú ballisztikus rakétahordozók mellett az angol Vanguard-osztályon van telepítve – utóbbiakon 16, előbbieken 24 helyezhető el. A Trident II-esek hatótávolsága 11 000 kilométer körül alakul és ha GPS vevő is jelen van, visszatérő egységeiket akár ~90 méteres körkörös szórással (CEP) is képesek célba juttatni.
httpv://www.youtube.com/watch?v=dfpmhAF6_YE
Nesze neked orosz rakéta! :)
Bulavát talán még mi is tudnánk fejleszteni! :)
sikertelen kísérletekre szerintem nekünk is futná
a Balatonba kéne egy tengó oszt onnan nyomatnák kifele a nagy magyar alföld felé és ha már áttudtuk lőni a Dunán akkor verhetnénk a mellünket hogy van olyan a haditengerészetünk mint a muszkáké! :):) :D