Az USA védelmi minisztériumának egyik kutatóközpontjában (http://www.dodsbir.net/) ugyanis olyan kutatásba kezdtek, amely révén a tengeralattjárók a cápák "technológiáját" használhatják célpontjaik felderítésében.
Az Egyesült Államok katonai szakértői megállapították, hogy sok potenciális ellenfél állít szolgálatba nagyon csendes működésű dízel-elektromos tengeralattjárókat, és ezeket főképp a part menti, sekély vizekben használják, mert hatótávolságuk korlátozott. Ezeket a "delfin-módszerel", vagyis az általánosan alkalmazott hangradarral egyre nehezebb megtalálni. Viszont közismert, hogy a cápák (a delfinekkel ellentétben) nem természetes "szonárjukkal" keresik meg áldozataikat, hanem a fejük első részén lévő, speciális zselés anyagot tartalmazó csatornáikat használják, egy olyan érzékszervet, ami tulajdonképpen azt érzékeli, hogy a mozgó állatok izomzatában létrejövő elektromos potenciálingadozások elképesztően kis mértékben, de megváltoztatják (szaknyelven perturbálják) az állat körül a Föld természetes mágneses mezejét.
Az amerikai tudósok is ilyen elven működő berendezést kívánnak létrehozni, ami képes lenne a sekély vízben haladó tengeralattjárók gyenge elektromágneses jeleinek érzékelésére, vagy pedig a mágneses tér torzulásának detektálására. Tehát lehetséges, hogy a közeljövőben amerikai felségjellel valódi acélcápák fognak gyanútlan áldozataikra vadászni.
Beküldte: Buzz Lightyear