Nem fogalkozva azzal, mekkora diplomácia problémákkal járt volna az a tény, hogy az Ohio-osztályú tengeralattjáróik vegyesen hordozták volna a nukleáris töltetekkel és a a hagyományos robbanófejjel szerelt rakétákat. A véletlenül kirobbantott nukleáris ütésváltás esélyét mindenesetre ténylegesen emelte volna. Merthogy honnan tudja tegyük fel Oroszország biztosra, hogy nem nekik címezték a küldeményt (a célpont kiszámítása némi időt vesz igénybe) illetve hogy melyik változat indult útnak. Itt az előzetes tájékoztatásnak nagyon fontos szerepe lett volna, amiba azért csúzshat bármikor hiba. Ez volt az ötlet idén tavasszal történt feldobása óta a legkomolyabb ellenvetés.
A másik, hogy a US Navy 14 Ohio-osztályú boomerjéből egyidejűleg általában 7 hajó van bevetésen. Ez 14 rakéta, mely napjaink aktív terrorzónáinak lefedésére kicsit sovány. Sokkal megfelelőbb lehet az a megközelítés, hogy a 100+ SSN (azaz vadász tengeralattjáró) illetve a felszíni hajók legyenek új generációs, immáron hipeszónikus cirkálórakétákkal felszerelve…
Zárójelesen megjegyzendő, hogy a US Navy már megfogalmazta az igényét ezzel kapcsolatosan. Ez a manapság futó hiperszónikus programok egyike, a RATTLRS (Revolutionary Approach to Time-Critical Long-Range Strike), ami ahogy a nevei is mutatja a nagy távolságú, időkritikus csapásmérés új megközelítést szolgálja. Anélkül, hogy alaposabban kitérnénk erre a programra: ez egy kísérleti, demonstrációs program, melynek célja egy Mach 4 sebesség elérésére képes, 5 – 15 perc repülési idővel bíró, egyfokozatú cirkálórakéta megépítése. A megvalósításra a Lockheed Martin és a Rolls-Royce North America csapatának 120 millió Dollárnyi keret áll rendelkezésére. Az első repülést 2007 novemberére várható a jelenlegi ütemterv szerint.