Tájfun a Falkland-szigeteken

Négy Eurofighter Typhoon érkezett az Angol Királyi Légierő kötelékéből a Falkland-szigeteki Mount Pleasant-i reptérre, hogy átvegyék a stafétát az eddig ott állomásozó Tornado F3-asoktól.

Az angol Typhoonok légi-utántöltéssel tették meg a hosszú utat a RAF Lincolnshire-i bázisától. A gépek a 3. századhoz tartoznak, azonban szinte „csupaszon” indultak útnak, lefestettek rajtuk minden „árulkodó” jelzést, csupán a felségjel maradt meg.

ASRAAM rakétát indít egy, a 3. század kötelékébe tartozó Typhoon

ASRAAM rakétát indít egy Eurofighter Typhoon ,

A QRA (Quick Reaction Alert) feladatokhoz csupán az MBDA AIM-132 ASRAAM levegő-levegő rakétára és a beépített 27 mm-es Mauser BK-27 gépágyúra támaszkodhatnak éles fegyverhasználat esetén.

Az angol Typhoonoknak ez az első tényleges kiküldetésük, bár a típus a hónap elején már átesett a „tűzkeresztségen”, hiszen a német Eurofighterek védik augusztus 31-e óta a Baltikum légterét.

Folytasd a fórumban

Hasonló hírek

Spanyolország újabb adag Eurofightert rendelt

Spanyolország újabb adag Eurofightert rendelt

Eurofighter a befutó Törökországban?

Eurofighter a befutó Törökországban?

HTKA Hírhalom 2019. 12. hét

HTKA Hírhalom 2019. 12. hét

HTKA Hírhalom 2019. 6. hét

HTKA Hírhalom 2019. 6. hét