Argentína és az oroszok

Argentína hadereje további helikopterekkel gazdagodik, mivel a közelmúltban aláírásra került a két Mi-17E szállítóhelikopterről szóló kontraktus.

A Rosoboronexporttal (augusztus 31-én) kötött szerződés értelmében a dél-amerikai ország Mil Mi-171E katonai szállítóhelikoptert vásárol Oroszországtól 30 millió dollárért. Az összeg tartalmazza a kiképzést, a tartalékalkatrészeket és a kiszolgálóeszközöket. Az új gépeket 2011 szeptemberében szállítja le az orosz fél.

A Magyar Honvédség egyik Mi-17-ese | Fotó: Spawn HTKA.hu ,

A két Mi-17-es az öregedő Bell 212 típusú szállítóhelikopterek helyére érkezik, melyekkel az antarktiszi szállítási feladatokat végzik. Az orosz típust emellett kutató-mentő feladatokat is el fog látni Dél-Argentínában.

Jelenleg 6 darab Bell 212, 12 darab MD Helicopters MD500 és két Aerospatiale SA315 üzemel az Argentin Légierő állományában.

Folytasd a fórumban

Hasonló hírek

Nem kér a hadsereg az új amerikai helikopterekből

Nem kér a hadsereg az új amerikai helikopterekből

Csehország megduplázná a helikopterflottáját

Csehország megduplázná a helikopterflottáját

Végrehajtotta szűzrepülését a Tu-160M első példánya

Végrehajtotta szűzrepülését a Tu-160M első példánya

Mianmar bevásárolt orosz légvédelemből és drónokból

Mianmar bevásárolt orosz légvédelemből és drónokból