A tajvani védelmi minisztériumnak az ország parlamentje elé benyújtott elemzése szerint 2013 decemberéig véget ér a légierő AIDC F-CK-1 Ching-Kuo vadászbombázó-modernizációs programjának első nagyobb szakasza. Mint ismeretes, a Kínai Köztársaság 2009-ben kezdett bele 71 darab F-CK-1 A/B modernizálásába és élettartam-hosszabbításába, aminek köszönhetően azok akár 2030-ig is szolgálatban maradhatnának. Ez a lépés elkerülhetetlen volt, csakúgy, mint az F-16-osok modernizációja, hiszen az évek óta húzódó F-16C/D-ügy eredménytelensége ellenére valahogyan fent kell tartani a szigetország védelmi potenciálját. A projekt tehát a jelek szerint jól halad, a tervek szerint a négy kisebb részből álló, a 127 gépes flotta cirka kétharmadát érintő első szakasz az idei év végéig befejeződik, és az immáron F-CK-1 C/D jelzéssel illetett vadászbombázók mindegyike szolgálatba állhat.
A modernizációról annyit lehet tudni, hogy a gépek új lokátort és avionikát kapnak, valamint megnövelik elektronikai hadviselési képességeiket. Egyes források szerint fegyverzetükbe integrálnak egy új, tajvani fejlesztésű és gyártású kazettás bombát is. A tervek szerint a maradék A/B példányok modernizációjára is sort fognak keríteni, a szükséges szerződéseket pár éven belül aláírják, úgy időzítve, hogy a projekt második fele 2017-ig befejeződjön, így addigra mind a 127 Ching-Kuo C/D verziójú lesz.
A Tajvan által, de jelentős amerikai segítséggel tervezett és gyártott F-CK-1-ről bővebben ez a cikk mesél – olvasásra erősen ajánlott!
Ha ez a gép kínai lenne, már sorolnánk is hogy melyik részét honnan lopták. Ez is jelentős amerikai segítséggel készült, csak itt az amerikaiak tudtak róla :)
Valószínűleg azért viselkednénk így, mert meg van rá az okunk.
Egy normál vadászbombázónál kevesebb, de specializált képességgel is beérik és akkor elegendő egy olcsó, kisméretű repülő de nagy darabszámban, mert ha a kínaiak jönnek akkor sok ellenséges gépet és hajót kell elpusztítani. Két légiharcrakéta típussal és egy hajó elleni fegyverrel, ha van elegendő mennyiségük belőle, visszaverhetik a kínaiakat.
Fürtösbombát fejlesztenek? Ezeket a szemeteket ideje lenne lerohanni. :)))
@tallking
Ha a kínaiak annyira akarnák a dolgot Tajvannak nem lenne igazán sansza. Szerintem Kína egyszerűen kivárásra játszik velük szemben.
Ez lehet a kínai válaszlépés?
http://alert5.com/2013/01/08/china-positioning-unmanned-j-6-fighters-near-taiwan/
Mintsem beolvasztai őket, hogy sörösdobozként szülessenek újjá mégiscsak célszerűbb felhasználási mód.