Év végére kész az új orosz repülőgép-hordozók terve

Mint arról már mi is beszámoltunk, Oroszország és az Orosz Haditengerészet tervei szerint az évtized végére új repülőgép-hordozó osztályt hoznak majd létre. Ezt idén márciusban tudtuk meg, most pedig újabb információk láttak napvilágot arról, hogy miként alakul a Kuznyecov Admirális utódainak sorsa.

A híreket ugyanaz a Vlagyimir Viszotszkij admirális (az Orosz Haditengerészet parancsnoka) adta át a RIA Novosti hírügynökségnek egy hétfői interjúban, mint legutóbb. Az admirális elárulta, hogy a leendő hordozóosztály tervei még az idei év vége előtt készen állnak majd. Elmondása alapján jelenleg több iroda is dolgozik az ügyön, például a Severnoye és a Nevskoye irodák is. Most még egyik csapat sem készült el, így szerinte túl korai bármit is mondani arról, hogy hogyan fognak kinézni és milyen főbb tulajdonságokkal rendelkeznek majd a repülőgép-hordozók.

’A majdani repülőgép-hordozóink kialakítása még képlékeny, többen dolgoznak az ügyön. A mérnökök mind ugyanazt a követelménylistát kapták meg, így bizonyos keretek között tartaniuk kell magukat ezekhez, ám sok múlik a fantáziájukon is. Amint sikerül megtalálnunk a legmegfelelőbb tervezetet, szívesen beszámolok a részletekről is.’ – nyilatkozta Viszotszkij.

Eddig annyit tudunk – vagy sejtünk – a majdani hordozókról, hogy 50-60 000 tonnás vízkiszorításúak és atom-meghajtásúak lesznek, valamint, hogy várhatóan 3-6 egység áll majd szolgálatba belőlük. Az admirális szerint a flotta tervei között az Egyesült Államokéhoz hasonló kialakítású repülőgép-hordozó harccsoportok szervezése szerepel. Ezek a világ minden tájára eljutva érvényesíthetnék Oroszország érdekeit, és részt vehetnének a nemzetközi feladatokban is.

Viszotszkij a következőképpen magyarázta a helyzetet:
’Vegyük például az Északi Flottát. Ha ez nem rendelkezik repülőgép-hordozóval, akkor az itt tevékenykedő, nukleáris rakétákat hordozó atom-tengeralattjáróinkat akár egy nap leforgása alatt semlegesíthetné az ellenség a levegőből, mivel a tengeralattjárókra ez jelenti a legnagyobb veszélyt. Ha viszont van légi fedezet, ez a veszély már korántsem ekkora.’

Folytasd a fórumban

Hasonló hírek

Csendes-óceáni hordozók

Csendes-óceáni hordozók

Végrehajtotta szűzrepülését a Tu-160M első példánya

Végrehajtotta szűzrepülését a Tu-160M első példánya

Mianmar bevásárolt orosz légvédelemből és drónokból

Mianmar bevásárolt orosz légvédelemből és drónokból

Elindult a MiG-41 fejlesztése

Elindult a MiG-41 fejlesztése