Még az év vége előtt érkezik a Szu-35Sz

Az Orosz Légierő még év vége előtt kézhez kaphatja első Szuhoj Szu-35Sz típusú vadászbombázóját, sőt a líbiai megrendelés teljesítése is megkezdődik 2010. folyamán.

Mihail Pogoszjan, a United Aircraft Corporation (UAC) igazgatója meglepő kijelentést tett: még idén leszállítják az első Szu-35Sz típusú harcigépeket a megrendelőknek. (A Szu-35Sz, a Szu-35BM és a Szu-27M2 típusjelű ugyanazt a gépet takarja.) A típusból eddig Oroszország és Líbia rendelt, előbbi 48, míg utóbbi 12-15 darabra tart igényt.

Bár már tavaly óta folyik a típus sorozatgyártása, a Szu-35S programja nem haladt épp zökkenőmentesen. A berepülési programot csupán két géppel voltak kénytelenek teljesíteni, ugyanis a harmadik példány technikai okok miatt lezuhant. A két Flaker-E eddig 270 felszállás során több mint 350 repült órát teljesített.

A Szu-35 számára (az AL-31-es hajtóműcsaládból) kifejlesztett Szaturn 117S erőforrás egyenként 14515 kilogrammnyi tolóerőt produkál, figyelemreméltó agilitást kölcsönözve a gépnek. A hajtómű üzemidejét a korábbi 3000 repült óráról 4000-re növelték, míg az új Flanker sárkányszerkezete is elvileg már 6000 repült órányi nyüstölést (vagy 30 naptári évet) elviselni.

Az orrkúp alatt egy Irbis-E PESA rendszerű radar rejtőzik, amely 30 légicél egyidejű követésére képes, ezek közül egyszerre nyolcra biztosított a rakétarávezetés. A típus rendelkezik még IRST (infra-red search and track) eszközzel is a pilótafülke előtt, így 80 kilométerig biztosított a célok passzív felderítése is.

A jobb szárny-törzs csatlakozási pontba épített 30 mm GSh-301 számára 150 darabos javadalmazás dukál, ezenkívül 12 külső fegyverzetfelfüggesztőn lehet a halálos rakományt, póttartályt, illetve felderítőkonténert elhelyezni.

Az ötödik generációtól szinte csak a hatalmas RCS-értéke miatt marad el, bár a Szuhoj illetékesei szerint különböző radarabszorbens anyagokkal sikerül csökkenteniük a hírhedten magas értéket.

Folytasd a fórumban

Hasonló hírek

Végrehajtotta szűzrepülését a Tu-160M első példánya

Végrehajtotta szűzrepülését a Tu-160M első példánya

Mianmar bevásárolt orosz légvédelemből és drónokból

Mianmar bevásárolt orosz légvédelemből és drónokból

Elindult a MiG-41 fejlesztése

Elindult a MiG-41 fejlesztése

ICBM tárazás orosz módra

ICBM tárazás orosz módra