Uganda és Algéria gyarapítja az orosz államkasszát | FRISSÍTVE

Az algériai üzlet már biztos, az ugandai aláírása azonban még függőben van. Algír és Kampala a tollvonásokért – na meg főleg az azt követően kicsengetendő 1,2 milliárd Dollárért – összesen 22 Szu-30-as vadászgépet kap majd cserébe. A szállítások konkrét ütemezéséről ugyan nem szól a fáma, azonban azt tudni lehet, hogy Algéria 16 Szu-30MKA, míg Uganda 6 Szu-30MK2 géppel gazdagodhat.

Szu-30MK2

Az Indonéz Légierő egyik Szu-30MK2-ese ,

Míg Algériának már nem lesz újdonság a „dedikáltan” nekik összerakott változat (igazából persze a Szu-30MKA a tényleg dedikáltan az indiai igényeknek megfelelően összerakott Szu-30MKI változat izraeli elektronikától megfosztott, azt további francia és orosz elemekkel helyettesített módosítása) érkezése, lévén már rendelkeznek 28 géppel, addig az Ugandai Légierőnek komoly ugrást jelenthet az esetlegesen realizálódó üzlet. Ami érthető, ha figyelembe vesszük, hogy 2007-ben mindösszesen 11 bevethető vadászgépet – 5 MiG-23 és 6 (MiG-21-2000 kezelésen átesett ex-lengyel?) MiG-21 – tippeltek az Ugandai Légierő arzenáljába.

Az ugandai üzlet érdekességei egyrészt, hogy már korábban is folytak tárgyalások 6 gép beszerzéséről, ám akkor még MiG-29 volt terítéken, másrészt hogy Kampala vélhetően nem lesz képes készpénzben fizetni, így – legalábbis az Oroszország Hangja értesülései alapján – az orosz LUKoil tárgyalásokat folytat az ugandai olajmezők fejlesztésében történő esetleges részvételéről a gépek ellentételezése fejében.

A 2006 folyamán egy igen komoly árazású komplex fegyvercsomagot megrendelő, majd abból a MiG-29-esek átvételét minőségbeli problémákra hivatkozva megtagadó Algériának persze nincsenek ilyen problémái. A mostani Szu-30MKA rendelés egyébként a 2008 folyamán visszadobott Fulcrum-ok ellentételezése, hiszen a visszavételnek feltétele volt egy helyettesítő rendelés.

—–
2010.04.06.: Nos menet közben Uganada hivatalosan is cáfolta, hogy véglegesítés közeli, főleg aláírt állapotba került volna a Szu-30MK2 beszerzés. A nyilatkozatban az áll, hogy valóban folytak tárgyalások, ám menet közben úgy ítélték meg, hogy túlságosan is drága mulatságról lenne szó, így elálltak a lehetőségtől.

Ugyanakkor a múlt hét folyamán 6 MiG-21-est küldtek Oroszországba némi ráncfelvarrásra. Ennek költségét azonban nem kívánták megosztani a világgal.

Folytasd a fórumban

Hasonló hírek

Végrehajtotta szűzrepülését a Tu-160M első példánya

Végrehajtotta szűzrepülését a Tu-160M első példánya

Mianmar bevásárolt orosz légvédelemből és drónokból

Mianmar bevásárolt orosz légvédelemből és drónokból

Elindult a MiG-41 fejlesztése

Elindult a MiG-41 fejlesztése

ICBM tárazás orosz módra

ICBM tárazás orosz módra