Csak évek múlva kezdődhet meg a Ka-52 exportja

Még minimum két-három évnek el kell telnie, hogy az orosz fegyverexportőr, a Rosoboronexport megkezdje a Ka-52 marketingjét a típus exportja érdekében.

A Rosoboronexport feje, Vlagyiszlav Kuzmicsev egy keddi, a moszkvai HeliRussia 2014 kiállítás keretében adott nyilatkozatában elmondta, a lehetséges külföldi partnerekkel csak 2016-17 körül kezdik meg a tárgyalásokat a Ka-52 Alligator típusú harci helikopter exportjáról.

Kamov Ka-52 pár teljes harci díszben | Forrás: artleo.com

Kamov Ka-52 pár teljes harci díszben | Forrás: artleo.com ,

A koaxiális rotorral ellátott forgószárnyasból eddig csak az Orosz Légierő rendelt (hosszú távon 143 darab rendszeresítését tervezik), bár tavaly nyáron több vezető orosz lap tényként kezelte, hogy Irak is rendelt a típusból, de később kiderült, hogy a Mi-28NE Night Hunter harci helikopterből vettek 10 darabot.

Folytasd a fórumban

Hasonló hírek

Végrehajtotta szűzrepülését a Tu-160M első példánya

Végrehajtotta szűzrepülését a Tu-160M első példánya

Mianmar bevásárolt orosz légvédelemből és drónokból

Mianmar bevásárolt orosz légvédelemből és drónokból

Elindult a MiG-41 fejlesztése

Elindult a MiG-41 fejlesztése

ICBM tárazás orosz módra

ICBM tárazás orosz módra