Rafael fegyverrendszer a cseh Pandurokon

A rendszer igyekszik a lehető legkevesebb helyet elvenni a jármű belső teréből. Távirányítható, így a járművön belül bárhonnét működtethető, a lövész bármikor átadharja a teljes kontrollt a parancsnoknak.

Alapértelmezés szerint a rendszer egy 30mm-es ATK MK 44 gépágyúval szerelt, de ez cserélhető tetszőleges 30 – 40 mm-es lövegre. Opcionálisan szerelhető 2 rakéta indítóval, melyekbe általános célú/anti-tank rakéták tölthetőek. (A cég alapból a saját SPIKE-LR rakétáival szállítja.) Az offenzív arzenált egy 7,62-es koaxális géppuska egészíti ki. A passzív védelemről 2×3 ködvető gondoskodik. Feltöltött állapotban a rendszerhez 140 HE (nagy robbanó erejú) illetve 60 AP (páncéltörő) 30mm-es lövedék, 460 7,62-es munició és 6 76,2mm-es ködgránát dukál.

Nyilvánvalóan érzékelők nélkül semmire sem menne a rendszer, így ezek sem maradtak ki természetesen. A nappali időszakban elsősorban a színes zoom kamera használatos, míg a szerepet éjszaka a termális képkészítő veszi át. Utóbbi nappal/éjszaka egyaránt alkalmazható és nagyjából 4km-es hatótávval rendelkezik. Opcionális lézeres távolságmérő, GPS alapú rendszer a valós északi irány megállapítására illetve egy fejlett fedélzeti számítógép egészíti ki a rendszert, lehetővé téve a Battle Management System-hez történő csatlakozást. A rendszer ezen felül fejlett stabilizációs és célkövető technológiával rendelkezik, lehetővé téve a menetközbeni tüzelést.


Az RCWS-30 kiemelt pozicióban egy Pandur II-n

Folytasd a fórumban

Hasonló hírek

Levegőben az új török vadász

Levegőben az új török vadász

Az indiai piacot is célba vette az EMBRAER

Az indiai piacot is célba vette az EMBRAER

Nem kér a hadsereg az új amerikai helikopterekből

Nem kér a hadsereg az új amerikai helikopterekből

Levegőben az első magyar KC-390

Levegőben az első magyar KC-390